Turistický průvodce Švédsko + DVD - Novinka!!

Švedsko_rough_guides

   Poutavé popisy hlubokých lesů a jezer s neuvěřitelně čistou vodou, velkých elegantních měst a také odlehlých vesnic v dalekém Laponsku nabízí nový průvodce o Švédsku z řady Rough Guides. Jedná se o nové druhé vydání ve kterém najdete také podrobný výklad historie a popis historických pamětihodností, informace o švédské kultuře a lidových zvycích. Samozřejmostí je nabídka informací k ubytování, mapy a plánky všech oblastí a měst + barevná fotografická příloha.

Vydáno: NOVINKA – 19.05.2010
Proctor, James & Roland, Neil
Formát: 132 × 197 mm
Počet stran: 520 + 32
Nejlevnější cena: Průvodce Švédsko 790 Kč
Cena v knihkupectvích: 878 Kč

   Obsah turistického průvodce Švédsko nabízí v úvodní barevné sekci seznámení se Švédskem jeko s třetí největší zemí západní Evropy s lesy pokrývajícími více jak polovinu rozlohy země. Poutavě souhrně popisuje možnosti kam vyrazit, kdy vyrazit a již tradiční v fotografický souhrn v průvodcích Rough Guides, 28 zajímavostí, které by jste si neměli nechat ujít. Mezi ně patří například koupání v jednom ze 100 000 švédských jezer, jízdu na motorových saních zasněženým Laponskem, ochutnávku švédské kuchyně s typickým Smorgasbord – švédským stolem nebo návštěvu muzea ve Stockholmu s lodí Vasa či ostrovů Koster kde nejezdí žádné automobily.

   Další sekcí knihy jsou základní informace o Švédsku, doprava do země, celní předpisy a víza, pojištění, ubytování, otevírací doby, svátky a festivaly, ženy ve Švédsku, Švédsko a homosexuálové a mnoho dalších zajímavých informací.

   Nejpodrobnější částí knihy je část průvodce, rozdělená do sedmi částí. První je Stockholm a okolí, dále Göteborg a okolí, jihozápad, jihovýchod, pobřeží Botnického zálivu: Z Gävle do Haparanda, centrální Švédsko a Švédské Laponsko.

  V části Stockholm a okolí najdete podrobné informace a to nejen o zajímavých místech jako je Gamla Stan – staré město Stockholmu, muzeum Vasa, Drottningholm – sídlo královské rodiny, Birka, Jezero Mälaren, ostrov Gällnö, plážích na ostrovech Västeräs či Gamla Uppsala – královský pohřební pahorek.

  Část Göteborg a okolí dává komplexní pohled na tuto část Švédska se zajímavostmi jako např. Fürstenbergova galerie, kavárenský život na Avenyn v Göteborgu, ostrov Marstrand, rabářská vesnice Fickebäckskill nebo rafting na řece Klarälven ve Värylandu.

  Jihozápad popisuje provincie Halland, Skåne a Blekinge s popisem zajímavých míst jako je např. Pevnost Varberg, katedrála v Lundu, kavárnu Utsikten v Båstad s impozantním výhledem na zlatý písek a tyrkisovou vodu lemující borovicové lesy či Hallands Väderö – ostrovy s hnízdištěm tuleňů.

  Jihovýchod popisuje provincie Småland, Östergötland a Södermanland společně s ostrovy Gotland a Öland. Zajímavými místy jsou např. Jezero Vättern, hrad Kalmar, město Vadstena, Nyköping, opevněné město Visby nebo pláž Sjaustrehammeren na ostrově Gotland.

  Pobřeží Botnického zálivu: Z Gävle do Haparanda popisuje celé východní pobřeží Švédska s rozlehlými lesy a zajímavými starobylými stavbami, především v Gävle a Hudiksvallu. Města Sundsvall, Umeå a Luleå jsou moderními aglomeracemi. Ze zajímavých míst je zde popsáno např. Souostroví Luleå, kamená architektura v Sundsvallu nebo Pite Havsbad v Piteå – letovisko lákající turisty na písečné pláže s dlouhou dobou slunečního svitu.

  Centrální Švédsko popisuje část země od jezera Vänern až k hranicím Laponska. Jedná se o část hustých lesů s nevelkými městy a vesnicemi. Zajímavými místy jsou Medvědí park Orsa Grönklitt Dalarna, horská vesnice Klövsjö Jämtlandu, či pěší výpravy do pohoří Härjedalen.

  Švédské Laponsko je částí jež uzavírá vyčerpávající popis o celé této krásné zemi. Je domovem původního švédského obyvatelstva známého pod názvem Sámové (Laponci) a je poslední oblastí Evropy se skutečně divokou přírodou. Zajímavostí je, že pro śvédy žijící v Göteborgu je to blíže do Benátek než do laponského Kiruna. Nejen takovéto zajímavé informace se dozvíte z vyčerpávajícího a zároveň přehledného průvodce Švédsko.

  V závěru knihy se dozvíte něco o historii Švédska, zeměpisných podmínkách a přírodě spolu se základními informacemi o jazyku se slovíčky, aby jste porozuměli této překrásné severské zemi s bohatou historickou minulostí.

V ceně knihy je i DVD Švédsko.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ