Turistický průvodce Japonsko + DVD - Novinka!!

Japonsko_rough_guides

  Nový turistický průvodce o Japonsku, jehož křtu se zúčasnil i velice oblíbený český japonec Tomio Okamura a svoji záštitou naznačil, že se jedná o velice kvalitní knihu. Pokud se chystáte do Japonska nebo jste jen fanoušky této země, tak nesmí tento průvodce řady Rough Guides chybět ve vaší knihovně. Průvodce dokonale mapuje pomocí spolehlivých map celé Japonsko, inspirovat se můžete i díky spoustě krásných fotografií. Poučný je i výklad z bohaté historie země a životě místních obyvatel, seznámí vás s kulturou, čajovými obřady a zenovými zahradami.

Vydáno: Novinka 12. 5. 2010
Richmond, Simon a Dodd, Jan
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 1316 + 42
Nejlevnější cena: Průvodce Japonsko 1438 Kč
Cena v knihkupectvích: 1598 Kč 

  Obsah turistického průvodce Japonsko nabízí v úvodní sekci několik zajímavých údajů. Například fakt, že samotné Japonsko je složeno z 6800 ostrovů sopečného původu a pětici největších tvoří ostrovy Honšú, Hokkaidó, Kjúšú, Šikoku a Okinawa. Tradiční částí průvodce je část s radou kam se vydat a v kterém období na cestu do Japonska nejlépe.

  Pěkným fotografickým zážitkem je přehledně zobrazených 32 míst, které nesmíte minout. Jsou to například Kjóto – město plné starobylých chrámů, muzeum Adači s impozantní zahradou, výstup na Fudži, Onsen – město Dógo s lázněmi, Himendži – feudální pevnost či Ogimai – vesnice se zvláštně strmě zašikmenými doškovými střechami.

  Část základní informace seznamuje zájemce o Japonsko s dopravou do a po Japonsku, s ubytováním, jídlem a pitím, svátky, kulturou a etiketou, ale i o možnostech cestování s dětmi.

  Nejrozsáhlejší část knihy, samotný průvodce je rozdělen na 11 částí. Tokio, Okolí Tokia, Severní Honšú, Hokkaidó, Centrální Honšú, Kjóto a Nara, Kansai, Západní Honšú, Šikoku, Kjúšú a Okinawa.
Tokio – je jedno z nejpozoruhodnějších měst světa a také v průvodci má největší zastoupení stran ze všech 11 částí. Ze zajímavých míst lze jmenovat např. Císařský palác, městské části Roppongi, Asakusa či Šindzuku nebo zahrady Meidži – džingú.
Část Okolí Tokia představuje např. Město Nikkó s nádhernou svatyní Tóšó – gú, Kawagoe, hora Fudži se sněhem pokrytým vrcholem či starobylé pobřežní město Kamakura.
V části Severní Honšú se dozvíte vše o této drsné hornaté části Japonska. Ze zajímavých míst např. O zalesněných kopcích Kinkazan, městě Kakunodate se samurajskou historií a o mnohém dalším.
Hokkaidó – ostrov vnímný místními jako civilizací nezasaženou pohraniční oblast. Jeho hlavní město Sapporo, pobřežní město Hakodate, národní parky Šikocu-tója a Daisecu-zan jsou zde představeny jako nádherné výletní oblasti.
Centrální Honšú je pestrou nabídkou různých krajinných typů a přírodních scenérií. Je zde představena dominanta této oblasti známé jako Čúbú neboli Japonské Alpy. Z měst poznáte např. města Nagoja, Nagano, Shizuoka a mnohé další.
V části Kjótó a Nara poznáte bývalá císařská hlavní města s celou řadou krásných chrámů, starobylých paláců a udržovaných zahrad.
Část Kansai představuje tuto oblast úrodné planiny s rýžovými poli, rozkládajícími se mezi velkými městy Ósaka a Kjóto. Památky měst jsou zde kompletně představeny, ze zajímavosti lze alespoń jmenovat Ósacké akvárium nebo hrad Himedži-džó.
Západní Honšú – oblast známá jako jako Čúgoku neboli středozemě a bohatý popis přibližuje jeho dvě části a to jižní pobřeží San´jo a severní San´in
Šikoku – ostrov s nádherně čistou přírodou. Přesto je turisticky opomíjený s řadou památek a lázněmi s minerální vodou v Dógo.
Kjúšú – ostrov ležící v blízkosti Koreji s významným přístavem ve městě Fukuoka a známým městem Nagasaki.
V poslední části Okinawa je představena část Japonska skládající se z více než stovky různě velkých ostrovů.

  Celý průvodce je skutečným přehledem o současném Japonsku. V závěru knihy naleznete informace o dějinách země, o umění, hudbě, filmu. Základní přehled získáte i o japonském jazyku, gramatice, výslovnosti, užitečných slovech a frázích.

Součástí knihy je i DVD Japonsko

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ