Turistický průvodce Londýn - Novinka!!

londyn_rough_guides_2010

   Průvodce Londýn je velice kvalitně zpracovaná kniha z edice průvodců Rough Guides, zahrnující naprosto vyčerpávající informace o tomto velkém městě.

   Úvod knihy představuje souhrně v krátkém představení Londýn, kdy se do Londýny vydat a také s fotografiemi představuje 20 věcí, které musíte při návštěvě města vidět. Mezi ně samozřejmě patří typický patrový autobus Routemaster, parlament Houses of Parliment jež je nazýván otcem všech parlamentů, obří kolo London Eye nebo National Gallery jež je jednou z nejlepších uměleckých galerií na světě.

Vydáno: Novinka 2. 6. 2010
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 382+36
Nejlevnější cena: Průvodce Londýn 448 Kč
Cena v knihkupectvích: 498 Kč 

   V úvodu knihy jsou i užitečné základní informace dávající užitečný přehled o možnostech jak dopravy do Londýna, tak o samotné dopravě po městě. Zajímavé je i rozdělení svátků a místních slavností po jednotlivých měsících.

   Další částí knihy je průvodce, jež je rozdělený na 22 částí, podrobně popisujících čtvrtě a části města:

Whitehall a Westminister – část Londýna s centrem politické, církevní a královské moci a představeny jsou zdejší památky – Big Ben, Nelsonův sloup, Parlament nebo Galerie Tate Britain.

St. James – je další část Londýna s detailním představením. Z nejznámějších míst lze zmínit královnino hlavní sídlo Buckinghamský palác.

Mayfair – čtvrť s Oxford Street, jež se stala nejrušnějším londýnským nákupním centrem.

Marylebone – čtvrť s hlavní ulicí Marylebone High street a muzeem Madame Tussaud´s na Marylebone Road. Zajímavé jsou informace o Baker Street a jeho okolí, s působností detektiva Sherlocka Holmese.

Soho a Fitzrovia – oblasti Londýna kde naleznete to „nejlepší i to nejhorší“ z celého Londýna, od módních přehlídek, divadel, megakin, po pornografické podniky, centrum homosexuálů s bary a kavárnami.

British muzeum – čast knihy se kompletně věnuje Britskému muzeu, jednomu z největších muzeí na světě.

Ostatní detailně popsané části jsou: Bloomsbury, Covent Garden a Strand, Holborn a Inns of Court, Clerkenwell a Hoxton, City, Tower of London a okolí, East End, Docklands, South Bank, Southwark, Hyde Park a Kensington Gardens, South Kensington, Knightsbridge a Chelsea, Od High Street Kensington po Notting Hill, Severní Londýn, Jihovýchodní Londýn, Na západ, přes Hammersmith k Hampton Courtu

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ