Turistický průvodce Brazílie + DVD - Novinka!!

brazílie_rough_guides_2010

   Průvodce Brazílií s DVD Vám poskytne kompletní přehled o zemi slunce, samby, fotbalu a krásných plážích. Brazílie je jedna z největších a nejnavštěvovanějších zemí světa s divočinou, ale i krásnými městy jakým je bezesporu známé Rio de Janeiro.

Vydáno: Novinka 3. 9. 2010
Cleary D., Jenkins D., Marshall O.
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 775 + 32
Nejlevnější cena: Průvodce Brazílie 799 Kč
Cena v knihkupectvích: 888 Kč 

   Průvodce nabízí úvodní sekci s názvem Brazílie v barvě s částmi Kam se vydat, Kdy vyrazit, a 32 zajímavostí, které nesmíte minout. Mezi ně patří např. vyhlídka z Korkováda v Rio de Janeiro, venkovské usedlosti Fazendy, ulice Avenida Paulista v Säo Paulo, hora Pedra Azul, pláže Florianópolis, krásný ostrov Ilhabela nebo plavba po řece Amazonce. Další obsáhlou sekcí jsou základní informace s přehledy o vstupních formalitách do země, pojištěním, ubytováním a stravováním, otvíracích dobách, svátcích, fotbalu atp. Hlavní částí knihy je samozřejmě průvodce rozdělený do devíti částí, které detailně popisuje. Jsou to Rio de Janeiro, Minas Gerais a Espírito Santo, Bahia, Severovýchod, Amazonie, Brasília a Centrální planina, Mato Grosso, Säo Paulo, Jih. V části průvodce jsou zakomponovány barevné příloh. Jedna o brazilském jídle a pití kde se například dozvíte, že nejpoužívanější ingrediencí jsou v brazilské kuchyni fazole. Dále jak vypadá takové tradiční jídlo Feijoada. Druhá barevná vsuvka přibližuje flóru a faunu Amazonie. Zde se dozvíte, že v Amazonském pralese najdete na 6000 druhů rostlin a cca 1000 druhů ptáků. Fotografie rostlin Heliconia, amazonské lilie, papoušků ara a tukana toto obrazově potvrzují.

   Pro lepší pochopení Brazílie je v zadní části knihy sekce Souvislosti, kde jsou vylíčeny dějiny Brazílie, ekologie Amazonie a práva indiánů, rasa v brazilské společnosti a hudba. Užitečnou částí je sekce Jazyk s výslovností, slovíčky, slovníčkem pojmů či pojmy na brazilském jídelním lístku.

   Pokud se chystáte do Brazílie nebo se jen o Brazílii zajímáte je tato kniha společně s DVD tím nejlepším průvodcem po této krásné zemi. Za skvělou cenu jí můžete koupit i na shopu cestopisy.net a podpořit tak náš cestovatelský web.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ