2012 – Mayové, jejich civilizace a zánik světa - Novinka!!

2012 – Mayové, jejich civilizace a zánik světa

   Vynikající kniha od známého českého cestovatele Miloslava Stingla vyprávějícího o indiánské civilizaci staré Ameriky – o Mayích. Autor čerpá z bohatých poznatků, jež získal při svých cestách. V knize je uveden i opravdu velký seznam literatury, s kterou je autor seznámen, proto má kniha i velkou vědeckou hodnotu.

Vydáno: Novinka 10. 11. 2010
Miloslav Stingl,
Formát: 160 × 230 mm
Vazba: pevná vazba s přebalem
Počet stran: 272
Nejlevnější cena: 2012 295 Kč
Cena v knihkupectvích: 328 Kč 

  Kniha se zaobírá magickým rokem 2012 a klade si otázku, proč Mayové už před tisíci lety předpověděli, že 21. prosince 2012 dojde k obrovské katastrofě. Sympatické a velice příjemné zjištění je, že hlavním tématem není tato předpověď, téma slouží jistě k popularizaci knihy a je pravděpodobné i oslovení většího počtu čtenářů, ježse dozví o fascinující minulosti této indiánské kultury, o Mayských palácích, pyramidách a jejich tajemstvích. Kniha se zaobírá i ondobím z časů záhadných „Jaguářích Indiánů” Olméků, kteří zanechali historický odkaz Mayům. Cestovatelské prožitky se v knize prolínají s nejnovějšími vědeckými poznatky a reportážními postupy, popisující i přítomnost sledovaných etnik. Knihu doprovází bohaté ilustrační materiály, zejména překreslené reprodukce děl indiánského umění a několik málo fotografií, především z Chicén Itzá, Palenque a Uxmal.

  Tato cestopisná publikace s vědeckými fakty je dílem svátečním nejen pro fanoušky dávných indiánských kultur, ale i pro čtenáře zajímající se o záhadnou historii.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ