Peru pod kůží - Novinka!!

Peru pod kůží

   Vynikající cestopisná kniha od Vladimíra Plešingera pojednávající komplexně o Peru je odrazem autorových četných pobytů a cest podniknutých v letech 2004 až 2009. Příběhy a historie v knize pokrývají celou rozlohu Peru doslova z jednoho konce na druhý.

Vydáno: Novinka 15. 9. 2010
Vladimír Plešinger,
Formát: 160 × 230 mm
Vazba: pevná vazba
Počet stran: 376
Nejlevnější cena: Peru pod kůží 340 Kč
Cena v knihkupectvích: 378 Kč 

   V knize se autor zaobírá rozmanitostí a zajímavostí památek v Peru a faktem, že většina zahraničních turistů cestuje především za shlédnutím památného Machu Picchu, Cuzka či jezera Titicaca, přitom v zemi jsou možná i daleko zajímavější místa. Kniha vystihuje mentalitu a zkušenosti autora s místními lidmi. Historie je zajímavě nastíněna, dozvíte se například o vládcích Inků a jejich životech, prvním inckém vládci Manco Capacovi považovaném za přímého vyslance či syna Slunce a také například o inckém provázkovém písmu kipu zachovaném v cca 600 kusech, z nichž žádné nebylo uspokojivě přečteno.

  Kniha obsahuje velké množství perokreseb z období Inků a je doplněna bohatými fotografiemi ze života dnešního Peru, fotografiemi památek a předmětů z peruánských muzeí, k dispozici jsou i mapky pro přehled. To dělá z této publikace velice názornou knihu a přečíst by si ji měli i fanoušci starých indiánských kultur. Pro cestovatele je kniha s velmi osobitou zkušeností také velice obohacující a přínosná.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ