Reinhold Messner – Západní stěna

Západní stěna

   Kniha Západní stěna je o zkušenosti R. Messnera se zdoláváním západní stěny Ortleru cestou, kterou již 200 let nikdo nepoužil. Výstup s jeho dvěma kamarády má dramatický průběh a cesta zpět již není možná.

Vydáno: Novinka 24. 11. 2010
Reinhold Messner,
Formát: 130 × 200 mm
Vazba: pevná vazba s přebalem
Počet stran: 200 + 32
Nejlevnější cena: Západní stěna 313 Kč
Cena v knihkupectvích: 348 Kč 

   R. Messner – ital narozený v roce 1944 je nejslavnějším horolezcem současnosti. Jako první člověk vystoupil na všech 14 osmitisícovek a jako první podniknul osamocený výstup na Mount Everest bez kyslíkové masky. Je znám také jako spisovatel a aktivista v boji za záchranu autentické přírody.

  Samotná kniha není jen o výstupu na Ortler. Líčení protkává Messner vzpomínkami z jiných alpských tras a podává úvahy o uzpůsobování přírody lidmi, aby jim mohla poskytovat konzumní zážitky. Z jiných výstupů a tras se v knize objevují kapitoly o Königu, pilíři Villnösské Odly, Gran Vernelu, Furchettě, Valle Blanche, Marmoladě nebo také o cestě na Nanga Parbat, K2 či horském pásmu Wadi Rum v jižním Jordánsku.

  S osobitým nadhledem, úvahami, autentickými zážitky a fotografiemi z archivu R. Messnera je kniha vhodná pro každého milovníka horských výstupů a přírody.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ