Turistický průvodce Jemen - Novinka!!

Jemen

   Průvodce Jemen ukazuje dokonale možnosti cestování po této zemi, zosobňující starou Arábii nejlépe ze všech zemí na Blízkém východě. Jemen je zemí starobylých tradic a kultury. Úvodní větou v knize je jeden starý jemenský vtip poukazující na zjištění Adama Archanděli Gabrielovi „tady se nic nezměnilo“. Autor průvodce Daniel Mc Laughlin již tímto naznačuje autentičnost této starobylé země.

Vydáno: Novinka 12. 1. 2011
Daniel McLaughlin,
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 258 + 48
Nejlevnější cena: Jemen 448 Kč
Cena v knihkupectvích: 498 Kč 

   Celkově nabízí kniha všeobecný úvod s částmi základních a praktických informací, kde se dozvíte od geografie, historie, ekonomiky po dopravu, ubytování, stravování, ale i nejvhodnější dobu návštěvy Jemenu. Samotný průvodce je rozdělen na několik částí, jeho hlavní kapitolou je město Sana´a mající titul nejstaršího obydleného města na světě a jehož název v překladu zřejmě znamená „opevněné město“. Další zajímavou částí je kapitola Centrální pohoří, popisující pohoří Haraz jako oblast vhodnou pro pěší turistiku a poznávání zdejší venkovské kultury Jemenu. Část Jižní pohoří se věnuje městu Rada, proslulé mešitou al-Ámeríja z 15. století. Zajímavé je jistě i středisko Hammam Damt s léčivou minerální vodou nabízející lázně v přírodních horských pramenech. Dokonalý přehled je i o městě Ibb nacházejícího se na karavanové trase z Adenu do Sana´a. Město Ta´iz je zase dřívějším hlavním městem a dnešním ekonomickým centrem. Část knihy Centrální poušť popisuje turistické možnosti pouštní pustiny Rub al Chálí s domovem Beduínů. Části Severní vysočina, Pobřežní nížina Tiháma, Jižní Jemen s hlavním městem Adenem, Jihovýchodní vysočina a kraj Hadramut jsou taktéž dopodrobna popsány, včetně historických údajů, turistických tipů, mapek a rad.

   Poslední velmi zajímavou částí průvodce je Sokotra, ostrov dračí krve, nazývaný takto podle unikátních stromů pocházejících pravděpodobně z třetihor. Tento ostrov je rájem s širokou řadou živočichů a rostlin. Zajímavou vsuvkou v průvodci je i osobní zkušenost s putováním Sokotrou od Daniela Mahela, jenž doplnil celou knihu svými fotografiemi.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ