Turistický průvodce Kuba s DVD - Novinka!!

Kuba

   Velice rozsáhlý průvodce je již druhým vydáním o Kubě z řady průvodců Rough Guides. Kuba je největší ostrov karibské oblasti a každým rokem láká více turistů. Typicky známým obrázkem jsou chevrolety z padesátých let a domy v koloniálním stylu. Propletenost kulturya politiky jsou také důvody návštěvy turistů, i přes izolovanost země. Che Guevara a Fidel Castro jsou celosvětově známé tváře. Politicky je Kuba republika s centrální socialistickou správou. Zajímavostí je, že oproti latinsko-americké části kontinentu je zde plná gramotnost obyvatelstva.

Vydáno: Novinka 12. 1. 2011
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 656 + 32
Nejlevnější cena: Průvodce Kuba 763 Kč
Cena v knihkupectvích: 848 Kč 

   Obsah knihy je klasicky rozdělen na úvodní část Kuba v barvě a základní informace. Zde můžete nalézt 27 míst, které by jste neměli minout, vyobrazené poutavými fotografiemi. Nechybí zde tip na Habana Vieja – jedno z nejlépe zachovalých koloniálních center na světě, starobylý vlak Hershey, ostrovy provincie Villa Clara či západ slunce nad pláží Playa Ancón a mnoho jiných míst. Hlavní část knihy průvodce je rozdělen na 9 částí. Najdete zde opravdu detailní informace z oblastí – Havana a okolí, Pinar del Rio, Varadero a Matanzas, Cienfuegos a Villa Clara, Trinidad a Sancti Spíritus, Ciego de Ávila a Camagüey, severní Oriente, Santiago de Cuba a Granma, Isla de la Juventud a Cayo Largo.

   V průvodci najdeme také část souvislosti, s historií Kuby, přírodou, hudbou a sportem, část jazyk přibližuje turistovi slovníček výrazů pro základní komunikaci. Barevné přílohy vsazené do průvodce nám přiblíží pobřeží Kuby s jejími plážemi a přilehlými ostrovy s možnostmi rybaření a potápění. Dále kubánskou hudbu a tanec s hlavními kubánskými hudebními scénami.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ