Joe Simpson – Vábivé ticho

Joe Simpson – Vábivé ticho

   Kniha s podtitulem Štít smrti a snů je autorovým vyprávěním o nebezpečném dobívání vrcholu Eigeru doplněná poznatky při zdolávání ledovců v Alpách a Coloradu. Joe Simpson vypráví i o zkušenosti s lavinou v Bolívii a s paraglidingem ve Španělsku.

Vydáno: 23. 9. 2009 – dotisk prvního vydání úspěšného titulu vyšel 2. prosince 2010.
Formát: 130 × 200 mm
Vazba: pevná vazba s přebalem
Počet stran: 288
Nejlevnější cena: Vábivé ticho 259 Kč
Cena v knihkupectvích: 288 Kč 

  Je to také osobní zpověď a úvaha o tom, zda cena, kterou může za svoji vášeň zaplatit není příliš vysoká. Často totiž při svých výpravách musel přihlížet jak jeho kamarádi umírají. Kniha nenabízí nikterak mnoho fotografií, ale je vhodně doplněna například snímky z Eigeru, dále historickými snímky z Alpinglenu z období 30. let 20. století s vyobrazením horolezců a jejich výprav.

   Joe Simpson – angličan narozený v Kuala Lumpuru, kde působil v armádě jeho otec. Vystudoval angličtinu a filozofii na Edinburské univerzitě. Po té se již plně věnoval alpinismu. Je považován za jednoho z nejlepších autorů píšících o horolezectví. Světový věhlas mu získala kniha Touching the Void z roku 1988 ( Setkání se smrtí ), kdy se dokázal doplazit se zlomenou nohou, opuštěný, obklopen ledovými stěnami do základního tábora.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ