Ola Lama - Jižní Amerikou od rovníku k tučňákům

Ola_Lama

   Autorem knihy je cestovatelka Eva Palátová popisující cestu šesti lidí napříč Jižní Amerikou. Kniha je podána velice osobitým způsobem s výbornou formou čtivosti a velkým množstvím krásných fotografií, převážně od Tomáše Palečka, spolucestovatele této výpravy. Fotografie jsou v knize opravdu na každé straně, na některých i celostránkové, obohacující celkový dojem z knihy. A aby byla kniha ještě pestřejší, tak obsahuje řadu krásných ilustrací s barevnými mapkami.

Vydáno: Novinka 12. 1. 2011
Formát: 240 × 170 mm
Vazba: vázaná
Počet stran: 240
Nejlevnější cena: Ola Lama 358 Kč
Cena v knihkupectvích: 398 Kč 

   Původní vysněný cíl výpravy byla vzdálenost 8000 kilometrů od nejsevernějšího cípu And k nejjižnějšímu. Pouť cestovatelů však započala na rovníku v Ekvádoru, vynechala Venezuelu a Kolumbii, nicméně o to více se výprava věnovala celé své trase přes Peru, Bolívii, Argentinu a Chile. V knize se objevuje řada setkání se zvířaty, od exotických želv, lam po tučňáky. Krásné jsou také navštívená místa, jako například solné pláně v Bolívii, nejvyšší vysokohorské jezero světa – jezero Titicaca, výlet na Galapágy a mnoho dalších opravdových turistických lahůdek.

   Když se mi dostala kniha poprvé do rukou tak jsem ji dlouhou dobu obdivoval. Doporučuji ji všem, kdo mají rádi kvalitní cestopisné knihy plné fotografií, poněvadž jen prohlídka knihy bez čtení je také okouzlující.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ