Turistický průvodce Srí Lanka s DVD

Srí Lanka

   Dotisk úspěšného vydání průvodce po ostrově Srí Lanka s kompletními informacemi a DVDčkem. Kniha představuje Srí Lanku jako jednu z nejlacinějších a přitom nejkrásnějších zemí v Asii, kde můžete projet celý ostrov za 10 USD nebo se ubytovat ve dvoulůžkovém pokoji za 5 USD.

Vydáno: Dotisk 16. 3. 2011
Thomas Gavin,
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 456 + 24
Nejlevnější cena: Srí Lanka 610 Kč
Cena v knihkupectvích: 678 Kč 

   Kniha má část základních informací s kapitolami, kde se dozvíte o dopravě na Srí Lanku, o vízových povinnostech, pojištění, ubytování, stravování či o svátcích a slavnostech. Zajímavou samostatnou kapitolou je Zločinnost, podvody a osobní bezpečnost popisující veškerá rizika na cestách a obtěžování turistů s přehledy nejčastějších triků a podfuků praktikovaných místními podvodníky. Zajímavá je varianta pozvání na skleničku, kdy se s vámi dá do hovoru sympatický člověk a po chvíli navrhne aby jste zašli na skleničku, vezme vás do pochybné putyky a bude nakonec tvrdit, že si zapoměl peněženku, takže budete muset zaplatit účet za oba (pořádně tučný). Až odejdete, rozdělí se s barmanem o peníze.

   Hlavní část knihy je samotný průvodce s kapitolami Kolombo a západní pobřeží, popisující např. čtvrť Pettah, pobřežní promenádu Galle Face Green či buddhistické chrámy na jezeře Beira. Další kapitolou průvodce je Jih, popisující město Galle v zachovalém koloniálním stylu, či pláže Unawatuna a Mirissa. Zajímavé jsou i skalní chrámy Mulkirigala. Dále Kandy a území hor s nejbarvitější slavností na Srí Lance – Esala Perahera, Pinnawala – sloní sirotčinec. Kapitola Kulturní trojúhelník představuje největší atrakce od Sigirye – skalní hory, Dambullské jeskynní chrámy, rozvaliny města Polonnaruwa, klášter Ritigala po velkolepé město Anuradhapura. Další částí je Východ s celým pobřežím a možnostmi šnorchlování a Korálového ostrova a surfováním v Arugamské zátoce. Poslední částí je Jaffna a sever představující toto město a jeho Nallurské slavnosti.

   Závěrečnou částí průvodce po Srí Lance jsou Souvislosti s přehledem historie, jazykovými spojeními a nejzákladnějšími slovíčky.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ