Turistický průvodce Korsika

Korsika

   Třetí vydání průvodce Rough Guides o Korsice, obsahující informace o všech korsických městech a hlavních přímořských letoviscích, včetně doporučení nejlepších míst pro ubytování, zkoušku tradiční kuchyně či výletních tipů na túry a výlety.

Vydáno: Dotisk 25. února 2011
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 350 + 32
Nejlevnější cena: Korsika 313 Kč
Cena v knihkupectvích: 348 Kč 

   Úvodní sekce průvodce Korsika představuje celou tuto zemi a ve stručnosti historii. Již staří Řekové přiřkli ostrovu kompliment Kallisté, což je nejkrásnější. Toto platí do dnešních dnů a 22 zajimavostí ve fotografii vám představuje korsické atrakce, jako např. železnici Micheline, spojující tři hlavní ostrovní města, vedoucí přes hory, dále menhiry ve Filitose, města St. Florent, Bonifacio, přírodní rezervaci Scandola či korsický sýr a mnohé další.

   Sekce základní informace obsahuje v průvodci možnosti dopravy z ČR, pojištění a zdravotnictví, dopravu, ubytování na Korsice a mnoho dalších cených informací.

   Hlavní částí je samotný průvodce po jednotlivých částech ostrova, představující v první kapitole město Bastia a severní Korsiku, dále pak kraj Balagne, celý severozápad s bohatými rozmanitostmi, město Ajaccio a okolí, jih Korsiky inspirující řadu spisovatelů, východní Korsika s lagunami Étang d´ Urbino a Étang de Diane, střední Korsika s městem Corte a horskými stezkami ideálními pro turistiku. Představeny jsou i hlavní vrcholy hor a doporučené trasy.

   Závěrečnou částí knihy je sekce Souvislosti představujicí celou historii, přírodu s druhy květin, ptactva a zvířat žijících na ostrově, jazyk se základními slovíčky a frázemi doplňující celou publikaci.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ