Turistický průvodce Venezuela

Turistický průvodce Venezuela

   Průvodce uvádí zmíňku, že Venezuela je známá především osobností prezidenta Cháveze a její přírodní krásy jsou často přehlíženy. Druhé vydání z řady průvodců Bradt je kompletním představením Venezuely, jejích míst, přírodních skvostů a historie.

Vydáno: Novinka 13. 4. 2011
Autor: Russell Maddicks
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 540 + 24
Nejlevnější cena: Venezuela 718 Kč
Cena v knihkupectvích: 798 Kč 

   Všeobecný úvod s částmi základní a praktické informace seznamuje každého s množstvím zajímavostí. Dozvíte se zde mimojiné, že Venezuela je ideální vstupní zemí na jihoamerický kontinent a z hlavního města Caracasu se můžete levně dopravit do ostatních částí kontinentu. Představeny v úvodě jsou také fauna a flóra, zeměpisné podmínky, stručná historie země, doprava do země a vstupní formality, ubytování, stravování atp.

   Hlavní část knihy Průvodce je rozdělen na 13 částí. První a nejobsáhlejší je Caracas, představující toto město ležící v nadmořské výšce 1000 m.n.m. Hodně návštěvníků se snaží Caracasu raději vyhnout, město má k 7 milionům obyvatel s propastnými sociálními poměry a má pověst nebezpečné aglomerace. Vláda se snaží tento problém již dlouhodobě řešit. I přesto jsou zdejší historické památky poměrné lákavým cílem. Kapitol (El Capitolio) sídlo vlády inspirované duchem Paříže, ležící na náměstí Plaza Bolívar pojmenovaném dle nejslavnějšího vlastence Simóna Bolívara. Jeho rodný dům a muzeum lze také navštívit. Dále Caracaská katedrála, kaple Santa Rosa, kostel sv. Františka a mnohé další. Představeny jsou i národní parky v okolí Caracasu – Avila, Tacarigua, Guatopo. Další částí je po Caracasu Vargas: centrální pobřeží a Colonia Tovar s historickým přístavem La Guaira, dále část Mořské národní parky s třemi ostrovními skupinami, Los Roques, Morrocoy, Mochima. Zvláštní část Ostrov margarita představuje tento krásný karibský ostrov o němž mnoho lidí ví, ale netuší, že je součástí Venezuely. Část pobřeží Oriente představuje státy Anzoátegui a Sucre s městem Barcelona a odlehlými lesy poloostrova Paria. Další následující částí jsou stát Mongas a delta Orinoka, stát Bolívar a jeho stolové hory s největším vodopádem světa Salto Angel, stát Amazonas, Aragua a Carabobo, Yaracuy a Lara, Andy s oblíbenými turistickými oblastmi a poslední část se věnuje západu Venezuely a to státům Falcón a Zulia.

   Závěrečná sekce knihy Jazyk a literature nabízí jen opravdu velice stručné shrnutí a nabídku základních slov.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ