Na cestě po České republice 2

Na cestě po České republice 2

   Pokračování oblíbené knihy po známých i neznámých koutech naší republiky navazující na návštěvu kamery úspěšného televizního pořadu Na cestě po České Republice.

Vydáno: 4. února 2011
Formát: 162 × 226 mm
Vazba: pevná vazba s přebalem
Počet stran: 238
Fotografie: Frmol a Czech Tourism
Nejlevnější cena:
Na cestě po České republice 2 268 Kč
Cena v knihkupectvích: 298 Kč 

   Tentokrát se zajímavou formou vyprávění dozvíte o Strážnicku a baštami Veselské brány, lidových zvycích v čele s lidovými slavnostmi a festivaly. Představen je také zámek Strážnice a podhůří Bílých Karpat. Na cestě po Pálavě je další částí knihy a představuje zdejší vinařství, Pálavské vrchy a Nové Mlýny s vodními nádržemi. Dále město Mikulov s náměstím a zámkem. Na cestě po Říčansku, představeném jako pohádkový kraj, známěji však jako industriální záhumenek Prahy. Zámek Štiřín s parkem nebo Velké Popovice s vyhlášeným pivovarem. Na cestě po České Kanadě zavede čtenáře do Borůvkového království, hradu Landštejn nebo do Jindřichova Hradce a Slavonic. Na cestě po Chodsku Vám kniha představí kraj, k němuž neodmyslitelně patří hudební nástroj dudy a hrdina Jan Sladký Kozina. Další je putování po Mostecku, kraji kde lidé již téměř 50. let stěhují své domovy, aby umožnili strojním kolosům dobývat uhlí. Část po Krkonoších představuje naše národní hory s nejvyšším vrcholem Sněžkou a samotného Krakonoše. Dalšími neméně zajímavými částmi knihy jsou Kopanice – Bílé Karpaty, Hanácké Slovácko, Třeboňsko, Karlovarsko, Jizerské hory, Gorolsko, Brněnsko.

   Celá kniha je psána čtivě a doplněna je řadou fotografií, byť mnohdy jen černobílými, přesto výstižnými. Kniha se nesnaží o nabídku kompletních informací, spíše pojednává o dané oblasti a je vedena na určitá zajímavá místa, která nemusí turisté znát. Mnoho lidí tak zjistí, že kousek od jejich domovů mohou nalézt nečekané možnosti výletů a míst pro dovolenou, mnohdy přehlížených každodenním koloběhem jejich pracovních povinností a životního stylu.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ