Turistický průvodce Peru s DVD

Turistický průvodce Peru

   Jedná se o druhé vydání turistického průvodce Rough Guides, nabízejícího kompletní informace o zemi s hřebeny And, příbřežními pouštěmi a bezbřehými deštnými pralesy Amazonie. Peru bylo v šestnáctém století zemí zlata a Inků, nabízí proto i řadu zajímavých památek známých snad každému člověku, zajímajícího se trochu o cestování.

Vydáno: Dotisk 13. dubna 2011
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 587 + 24
Nejlevnější cena: Peru s DVD 709 Kč
Cena v knihkupectvích: 788 Kč 

   První částí jsou samozřejmě základní informace s možnostmi nejideálnější dopravy po Peru, vízových povinnostech, pojištěním, ubytováním, stravováním či zmíňce o Češích v Peru. Dozvíte se také, kdo byl první Čech, který prokazatelně vstoupil na území dnešnícho Peru.

   Druhou částí knihy je Průvodce, rozdělený na 8 samostatných kapitol. Úvodní kapitolou je Lima a okolí, tedy hlavní město a jeho největší zajímavosti a památky. Kdysi se o tomto městě mluvilo jako o nejkrásnějším španělském městě v Americe. Zdejší atraktivní místa tomu dávají za pravdu, např. Huaca Pucllana – rozlehlá předincká pyramida nebo spousta muzeí a koloniálních kostelů. V okolí města se nachází např. opevněný chrám Pachacamac a předincká naleziště Puruchuco a Cajamarquilla. Druhou kapitolou je Nazca a jižní pobřeží. Nazca je známá svými do zemského povrchu vyrytými geometrickými obrazci. Dalším zajímavým místem je národní rezervace Paracas, ostrovy Ballestas, pouštní oblast Huacachina. Třetí kapitola Arequipa, Puno a jezero Titicaca popisuje tento zajímavý region s kaňony Colca a Cotahuasi, jenž je nejhlubším kaňonem světa. Jezero Titicaca je zde také detailně představeno, s nabídkou nejatraktivnějších míst k navštívení. Čtvrtou kapitolou je Cusco a okolí, Inky nazývaný „pupek světa“, jehož dominantou je pevnost a zároveň obřadní centrum Sacsayhuaman. Kapitola pátá představuje centrální pohoří a zdejší zajímavá místa jako např. Marcahuasi – náhorní plošiny s neobvyklými skalními formacemi, vlak Huancayo – Huancavelica jež patří nejen díky nadmořské výšce k nejkrásnějším železnicím na světě. Huaraz a Cordillera Blanca je šestou kapitolou představující možnosti v této části Peru. Z míst lze zmínit například pláž Mancora, údolí pyramid, pevnost Kuelap či hlíněné město Chan Chan. Poslední a to osmou kapitolou je Tropický prales, rozlohou největší oblast. Poměrně zajímavá je zmíňka o domorodých pralesních kmenech a rizicích při pobytu v pralese, včetně doporučeného základního vybavení.

   Poslední částí knihy je sekce Souvislosti, s mimořádně bohatými informacemi oproti jiným průvodcům, obsáhlý historický přehled, peruánská hudba, příroda a ekologie s přehledem zajímavých zvířat a rostlin. Zajímavý je také soupis knih pojednávajících o Peru.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ