ATA MUA – Kolem světa za 800 dní

ATA MUA – Kolem světa za 800 dní

   Autorka Eva Palátová si splnila svůj sen projet kolem světa skromě s batůžkem. Ve své knize, která je obsahově velice bohatá, nabízí čtivou formou psané postřehy a zážitky. Bohatý fotografický obsah a kreslené obrázky vhodně dotvářejí celou publikaci.

Vydáno: 15. 6. 2011
Formát: 243 × 170 mm
Vazba: pevná šitá vazba
Počet stran: 280
Nejlevnější cena: ATA MUA 358 Kč
Cena v knihkupectvích: 398 Kč 

Obsah samotné knihy začíná dobrodružstvím v Austrálii, kde si účastníci této cesty vydělali na své další putování. Zajímavé povídání o několika vykonávaných profesích je tak poučné i pro ostatní zájemce o přivýdělek v této zemi. Z australské části lze zmínit některé názvy zajímavých poučných kapitol, jako např. Škola, základ víza, zima v Austrálii, terénní Vánoce na dunách či se šnorchlem do australské pouště.

Další zajímavou částí je Indonésie s putováním po ostrově Jáva, návštěvou sopek Marapi a Bromo, těžba síry v Kawah Ijen a mnoho dalšího. Navštívené ostrovy Bali. Lombok, Subawa a Flores doplňují putování o další zážitky a informace. Cesta z indonésie vedla do Himálají, kde již názvy kapitol dávají taktéž tušit zajímavá pojednání, např. Výšková nemoc kolí i harddisk, revírem sněžného leoparda, holky, je libo více manželů?, Hippie Himálaj, Evakuace z šestitisícovky. Od horských pásem přechází putování do jihovýchodní Asie s návštěvou Singapuru, Bornea či Bruneje.

Odtud následuje Nový Zéland s tématickou fotografií krajiny plné ovcí a komentářem je nás tu 40 milionů, zkušenost se zdejší brigádou v lesnictví, jež není tak typická jako např. Zdejší sběr ovoce. Kniha pak v poslední části pojednává o Polynesii s úvodní nádhernou fotografií Manono Islandu. Kromě tohoto ostrova navštíví výprava ostrov Upolu a Savai´i, jenž jsou součástí souostroví Západní Samoa.

Kniha je opravdu dobře zpracovaná a obdržela ocenění v anketě portálu Hedvábná stezka jako nejzajímavěji psaný cestopis na českém trhu.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ