Island - turistický průvodce s DVD

Turistický průvodce Island

   Průvodce dokonale seznamuje cestovatele s celým Islandem, zemi pojmenované jako ledová a velké jako např. Anglie, ale s populací pouhých 310 000 obyvatel. Oblast ostrova je jednou z nejaktivnějších vulkanických oblastí a v knize se dozvíte co navštívit a na co si dát při cestě po Islandu pozor.

Vydáno: 25. 5. 2011
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 352 + 40
Nejlevnější cena: Island 529 Kč
Cena v knihkupectvích: 588 Kč 

   Úvodní částí průvodce jsou kapitoly kam se vydat a kdy je nejvhodnější zemi navštívit. V obrazovém průvodci nechybí 23 zajímavostí, které nesmíte vynechat. Jedná se o výběr pozoruhodností z nichž lze zmínit např. Dettifoss – největší evropský vodopád, jezero Mývatn se zvláštními geologickými útvary, falologické muzeum s expozicí penisů, Skaftafell – národní park s řadou vodopádů či grettislaug – koupele v geotermálních jezírcích.

   Po průvodní části se dozvíte několik základních informací o možnostech cestování, ubytování, stravování, svátcích a slavnostech. Samotná průvodcovská část je pak rozdělena na 8 kapitol. První a nejobsáhlejší nabízí informace o Reykjavíku, nejseverněji položeném hlavním městě na světě. Mapky a podrobné popisy seznamují dokonale čtenáře s tímto městem. Doporučenými zajímavostmi jsou nabídky na pozorování velryb, koupání v geotermální laguně nebo např. Hallgrímskirkja, reykjavícká dominantní katedrála. Po hlavním městě je další kapitola Jihozápadní Island s charakteristickými vegetací spoře porostlými lávovými poli a slavnou Modrou lagunou na poloostrově Reykjanes. Modrá laguna je známá jako lázně s kouzelnými barvami. V této části Islandu najdete také Zlatý okruh zahrnující tři nejvýznamější turistické atrakce, příkopovou propadlinu Inqvellir, neklidná jezírka Geysiru a Gulfoss, Zlatý vodopád. Další kapitola západní pobřeží představuje tuto část Islandu s kaskádami vodopádů Hraunfossar, Húsafell a mnohými dalšími atrakcemi. Následují kapitoly Západní fjordy, Severozápadní Island, Mývatn a severovýchod, Východní fjordy a jihovýchod, Vnitrozemí představující kompletní informace.

   Tento turistický průvodce je doplněn o DVD s popisem všech zajímavých míst i přírodních úkazů od Reykjavíku až po pozoruhodnou přírodu poloostrova Hornstrandir. Obsahuje podrobné seznamy hotelů a restaurací, je nejlepším průvodcem jaký lze o Islandu zakoupit.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ