Provence a Azurové pobřeží – turistický průvodce s DVD

Turistický průvodce Provence

   Tento region je jedním z 22 francouzských regionů a patří ke geograficky nejrozmanitějším oblastem. Turistický průvodce seznámí s celou oblastí od řeky Rhôna na západě po Alpy na severu a východě až po středozemní moře na jihu.

Vydáno: 29. 6. 2011
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 460+32
Nejlevnější cena: Provence 538 Kč
Cena v knihkupectvích: 598 Kč 

   Region nabízí spoustu zajímavých pamětihodností a přírodních krás a je proto důležité využít na cestách kvalitního rádce, aby jste některou zajímavost neopoměli. Úvodní část knihy seznamuje s fakty a místy kam se vydat, zmiňuje proslulou kuchyni a umění spjaté s Provence. Vždyť tolik jmen umělců spjatých s nějakou oblastí nikde jinde na světě nenajdete. Van Gogh, Renoir, Matusse nebo Picasso jsou nejslavnějšími z nich a odrážejí zdejší krásy ve svých dílech. 25 míst která nesmíte minout nabízí alespoň malý náhled na tuto pestrou oblast. Z nich jmenujme alespoň Grand Canyon du Verdon, citadela Les Baux, festival v Avignonu, kosmopolitní metropoli Marseille či trhy v Aix-en-Provence. Část Základní informace nabízí jako je obvyklé u průvodců Rough Guides info o dopravě z ČR, o předpisech a vízech, cestovním pojištění, zdraví atp. Hlavní část knihy průvodce je rozdělen na 8 částí a to: Marseille a okolí, Arles a Camarque, Avignon a Vaucluse, Aix-en-Provence, Durance a Luberon, Haut-Var a Haute-Provence, Toulon a jižní Var, Cannes a západní Riviéra, Nice a východní Riviéra.

Karel Veit – v období mé cesty do Provence jsem nebyl vybaven takovýmto skvělým průvodcem. Některé souvislosti a infortmace jsem se dozvěděl až nyní. Ochuzen jsem byl zřejmě i o zdejší specialitu daube de boeuf, připravovanou z pomalu dušeného hovězího masa. Jediná má kritika na průvodce je nesouhlas s informací o městě Nice, jakožto města s levným ubytováním. V knize je následně protichůdně uváděna také riviéra ve městě Nice jakožto drahá turistická atrakce. Myslím, že opravdu mimo Nice lze nalézt levnější ubytování. Jinak je však průvodce velice přesný a poskytuje neuvěřitelně přehledné detailní informace. Průvodce doporučuji všem, kdo se do Provence chystají, budou chystat, nebo tam jako já již byli..

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ