Švýcarsko – turistický průvodce

Turistický průvodce Švýcarsko

   Země zajímavá pro turisty jak v zimním tak v letním období. Díky tomu má postavení nejnavštěvovanějšího státu Evropy. Švýcarsko je velice pestré nejen rozmanitostí přírodních krás, ale i jazykovou a náboženskou směsicí. Proto je zde také decentralizovaná samospráva rozdělená na kraje, známé jako kantony. Knižní průvodce nabízí ucelený pohled na všechny tyto rozmanitosti, včetně přehledných mapek a doporučení.

Vydáno: 7. 7. 2011
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 520+32
Nejlevnější cena: Švýcarsko 628 Kč
Cena v knihkupectvích: 698 Kč 

   Úvodní část knihy informuje souhrně o této zemi, kam zamířit a kdy, kde je zajímavá tabulka průměrných maximálních a minimálních denních teplot a měsíčních srážek. Z tabulky tak lze vytušit, že zdejší rozmanitost je i ve švýcarském podnebí. Proto je dobré při plánování cesty věnovat pozornost tomuto srovnání. Jinak úvod nabízí v přehledném obrazovém průvodci 23 míst, které nesmíte minout.

   Je zde například Matterhorn, největší město Švýcarska Curych, Davos pro milovníky lyžování, Rhätishe bahn – nejmalebnější železniční trasa, Ženevské či Lucernské jezero a mnoho dalších věhlasných míst.

   Další čáastí jsou základní informace s přehledy doprav do a po Švýcarsku. Zde také naleznete švýcarské kantony a mapku jejich rozdělení. Standardem průvodců Rough Guides jsou také informace o ubytovacích možnostech, jídle a nápojích. Zvláště zajímavý je pak přehled švýcarských regionálních specialit, kterým kraluje typické sýrové fondue. Ostatní zmiňovaná jídla jsou také neobyčejně lákavá, je zde také patrný italský vliv. Älper magrone – makarony se sýrem s extra cibulí, slaninou, brambory a smetanou, často ještě doplněné o jablečné pyré se skořicí, jsou jídlem, co by návštěvník jistě rád ochutnal.

   Hlavní částí je samozřejmě část průvodce s velice přesným rozdělením. Každá část nabízí detailní a obsáhlé informace o dané oblasti, městech a okolních možnostech turistiky. 12 kapitol začíná sekcí Ženeva, následují Lausanne a Ženevské jezero, Arc Jurassien, Basilej a okolí, Bern a okolí, Bernese Oberland, Valais, Luzern a Centrální Švýcarsko, Graubünden, Ticino. Do obsahu průvodce jsou vloženy dvě obrazové vsuvky. Jedna představuje Švýcarský sýr a čokoládu s přehledy desítky nejlepších a jejich původu. Druhá nabízí výlety do hor s desítkou klasických horských výletů a jejich fotografií.

   Průvodce Švýcarsko je dokonalým pomocníkem pro cestu do této země s neuvěřitelně pestrým rázem krajiny, nabízející dovolenou v létě i v zimě.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ