Čína – turistický průvodce

Čína

  Průvodce Čínou patří do početné skupiny světoznámých bedekrů nakladatelství Rough Guide, které jsou proslulé svým mimořádným záběrem, rozsahem a současně přesností, aktuálností a také poutavým stylem.

Vydáno: 21. 3. 2012
Formát: 132×197
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 1120+40
Cena v knihkupectvích: 1098 Kč 

   Když vycházel tento průvodce, tedy přesněji jeho druhé aktualizované vydání, tak mne zbývalo do odjezdu do Číny jen několik dnů. Od průvodce jsem čekal pomoc při orientaci k největším turistickým atrakcím. Svými informacemi mne nasměroval dokonale, byť jsem celou publikaci nevyužil, stačili mě informace o Hong kongu, Shenzhenu a Macau. Celá kniha by mi totiž zvýšila váhu zavazadla v letadle, tudíž jsem pro svoji potřebu vezl kopírované stránky potřebných oblastí v batohu.

Úvodní sekcí knihy je Čína v barvě kde naleznete informace kdy a kam se v Číně vydat + 31 míst, která nesmíte minout. Zde tradičně několik míst v obrázcích, zaujme zde například scenérie řeky Li, Mount Everest, Pevnost Jiayuguan, městečko Lijiang, Žlutá řeka, panorama Hong-Kongu a samozřejmě nesmí zde chybět Velká čínská zeď.

Sekce základní informace obsahuje vše potřebné o dopravě po a do Číny, ubytování, jídlo, nakupování, zločinnost a podobné zajímavé informace.

Hlavní sekcí je průvodce rozdělený na 14 částí. Jsou to: Peking a okolí, Hebei a Tianjin, Dongbei, Žlutá řeka, Východní pobřeží, Šanghaj, Yangzi, Fujian Guangdong a ostrov Hainan, Hongkong a Macao, Guangxi a Guizhou, Yunnan, Sichuan a Chongqing, Severozápad, Tibet. Do knihy jsou zasazeny tři obrázkové tématické vsuvky s informacemi, a to Architektura velkolepých rozměrů, Čínská kuchyně, Čínské slavnosti.

V knize se také mimo geografických informací a místních památek dozvíte něco o dějinách Číny, náboženstvích, tradiční čínské medicíně, čínštině a čínských znacích. Potřebné mohou být také užitečná slovíčka slovníček jídel a pití.

  Čína se stává stále oblíbenějším cílem turistů. Je také mnoho lidí co přijíždí do Číny za prací a obchodem. Ani tito lidé se neobejdou bez dobrého průvodce, nabízejícího detailní mapy a podrobné popisy všech známých i neznámých zajímavostí, k jejichž návštěvě láká množství fotografií. Můžete se začíst do poučeného výkladu o historii a životě místních obyvatel a seznámit se s jejich bohatou kulturou a zvyky. Rychlou pomoc vám průvodce nabídne také při hledání ubytovacích a stravovacích zařízení, v nichž si vyberou nároční i sportovně založení turisté. Neocenitelné jsou také čínské transkripce místních jmen, názvů hotelů a restaurací.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ