Slovinsko – turistický průvodce

Slovinsko

  Turistický průvodce o Slovinsku jistě překvapí každého, kdo neví co nabízí tato země za zajímavosti. Tato velice rozmanitá země s rozlohou zhruba čtvrtiny České republiky je turisty mnohdy zbytečně opomíjena.

Vydáno: 11. 7. 2012
Formát: 132×197
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 400+24
Cena v knihkupectvích: 598 Kč 

  V knize naleznete v úvodu představení Slovinska s doporučeními kam se vydat a také kdy je nejvhodnější zemi navštívit. Obrázková sekce nabízí 17 míst, která nesmíte minout. Zde, jak lze očekávat, je i jezero Bled, symbol reklamního bloku slovinského turistického ruchu s impozantním kostelem na ostrůvku a hradem na skalní stěně. Dále zde nesmí chybět představení malebného Bohinského jezera, města Lublaňe se skvostnou architekturou, oblast Krasu či turistiky v Julských Alpách.

  Po sekci základních informací je hlavní část knihy Průvodce rozdělen na pět částí. První z nich je o hlavním městě Lublaň a jeho okolí, dále následuje Severozápad Slovinska. Údolí řeky Soča a pobřeží Jadranského moře, Jižní Slovinsko, Východní Slovinsko. V průvodci jsou vloženy fotografické vsuvky o sportování ve Slovinsku a ukázkami lyžování, horolezení, jízdy na koních v oblasti Lipica se zdejšími lipicány, rybaření, kayaking a kanyoning. Další fotografická vsuvka zase představuje slovinské podzemí vyznačující se jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších jeskynních systémů na světě. Fotografie Člověčí ryby a pojednání o jejím výskytu v jeskynních je velice zajímavým počtením.

  Kniha je určena každému, kdo se chce o této překrásné zemi něco dozvědět i těm, kteří případně změní cíl dovolené z tradiční destinace českých turistů Chorvatska na rozmanitější Slovinsko.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ