Itálie – turistický průvodce

Itálie

  Obsáhlý průvodce nabízí 1156 + 32 stran barevné přílohy. Poloostrov známý svým tvarem, přirovnávaným k botě, vybíhá do Středozemního moře a země zahrnuje i ostrovy Sicílii a Sardínii. Svoji historicky pestrou minulostí a geografickou polohou poloostrova nabízí řadu zajímavých míst k návštěvě. Pláže, přístavy, římské památky a pestrost umění lákají řadu turistů již po mnoho let.

Vydáno: 27. 6. 2012
Formát: 132×197
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 1156+32
Cena v knihkupectvích: 998 Kč 

  Po úvodním představení Itálie, kde se mimo jiné dozvíte, že průměrný Ital spořádá 25 kg těstovin ročně a celý národ vypije neuvěřitelných 14 miliard šálků kávy. Představení pokračuje fotografiemi 31 zajímavostí které si nesmíte nechat ujít, sem patří zajisté Řím a jeho fantastické staré centrum Centro Storico, město Lecce plné barokní architektury, Urbino – město vytvořené pro změnu v renesančním duchu, florentská katedrála Duomo, zaniklé Pompeje a Herculaneum či turistika v Dolomitech a mnohé další místa.

  Průvodce je rozdělen na 17 částí, najdeme zde Piemont a Valle d´Aosta, Ligurie, Lombardie a jezera, Tridentsko – Horní Adiže, Benátky a Benátsko, Furlandsko – julské Benátsko, Emilia-Romagna, Toskánsko, Umbrie, Marky, Řím a Lazio, Abruzzy a Molise, Kampánie, Apulie, Kalábrie a Basilicata, Sicílie, Sardínie.

   Kniha je velice obsáhlá a nabídne mimo detailních průvodcovských informací také zajímavé informace o tradiční italské zločinné činnosti – mafii, jež dala jméno všem kdo se chovají určitým způsobem, neboli mafiosi. Zajímavé pojednání o tomto fenoménu naleznete v samém závěru knihy.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ