Zdeněk Mahler - Indický hlavolam

Zdeněk Mahler – Indický hlavolam

   Klasické dílo cestopisné literatury od jednoho z nejvýznamnějších českých autorů. Za roky od prvního vydání neztratilo na půvabu a aktuálnosti.

Vydáno: 15. 8. 2012
Formát: 160 × 230 mm
Vazba: pevná vazba s přebalem
Počet stran: 232
Ilustrace: Jana Zimová
Cena v knihkupectvích: 328 Kč 

   Mahlerův cestopis po Indii z poloviny minulého století dnes už neodmyslitelně patří ke klasickým dílům české literatury. Toto poutavé svědectví o stále ještě exotické zemi přináší na pozadí jedinečné krajiny a nezapomenutelných památek obraz indické společnosti, jejích tradic, zásadních dějinných událostí, kultury, filosofie a náboženství. Jen jako málokdo dokáže Mahler s půvabem a vtipem sobě vlastním zachytit detail, vyjádřit nepomíjivou atmosféru a uvědomit si přesahy, čímž vytvořil další nadčasové dílo. Tomu se říká radost po indicku!

   „Indie je zážitek na celý život. Všecko v Indii je událost, jež vzbuzuje úžas. Čas nemá začátek ani konec: lidé věří v převtělování a smrt je jen přechod do nové existence, bědný úděl je zaviněn předchozím proviněním, které nelze svádět na jiného, a každý sám je strůjcem svého příštího osudu… Aby počet putujících duší dostačoval, byl propojen i s živočišnou říší. Přírody neubývá, život plyne ve vyrovnanosti, nenásilí a zdánlivé nehybnosti. Staletí jsou jak vánek a kultura a filozofie se měří na tisíciletí… A z věkovité moudrosti zákonitě vzchází moderní dynamičnost tohoto subkontinentu, vzestup Indie mezi velmoci budoucího světa…“

   Toto dnes již kultovní vyprávění je doplněno krásnými ilustracemi Jany Zimové.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ