Historie

Web cestopisy.net vzniká přebudováním článků z freehostingu na vlastní doménu v létě roku 2006, jako projekt nadšence, cestovatele. 

Postupně se přidávají další spolupracovníci, kteří přispívají svými cestopisy a vytvářejí tak hodnotný obsah. Web vychází z filosofie cestopisů vlastních zážitků a fotografií s propojením historických faktů. Typově se nezaměřuje jen na outdoorovou turistiku jako to mají ve zvyku ostatní cestopisné weby, ale zaměřuje se na turistiku komplexně. Jako u prvního webu zde vzniká k některým článkům nový pojem – originální autorský cestovatelský videoprůvodce.

Cestopisy dosahují vysoké návštěvnosti a v letech 2008 – 2009 kdy je také pořádáno několik soutěží pro čtenáře. Vyhrát tak bylo možné i zájezdy do Chorvatska či dovolenou na Slovensku ve Vysokých Tatrách. 

Po několika úspěšných letech dochází v roce 2013 ke stagnaci obsahu, je vydáno také minimum příspěvků. To vyústilo v potřebu nového webu, který v roce 2014 započal novou éru své historie.

SOUČASNOST


V květnu 2014 je nasazena zcela nová verze webu cestopisy.net provozovaného pod značkou
VE-IT marketing.

Koncept celého webu je postaven na nejmodernějších trendech v designu publicistických webů. Založena byla také sociální síť Facebook s účelem seskupení mnoha našich čtenářů, kteří tak mohou efektivněji sledovat novinky v publikování cestopisů. 

Trend videa v rozlišení Full HD bude prezentovat web cestopisy.net také na vlastním kanále YouTube, kde budou přibývat stále nová videa z našeho cestopisného archivu. 

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ