CESTOPISY LIBERECKÝ KRAJ


Liberecký kraj

Liberecký kraj a jeho cestopisy

Lindava - i vy můžete obdivovat zručnost sklářů

sklárny AJETO Lindava

  Práci mistrů sklářů ze sklárny AJETO může pozorovat každý, kdo do provozu v Lindavě přijede v pracovní den dopoledne. Doslova v přímém přenosu sledují návštěvníci proces, jak se ze žhavé tekuté hmoty stává nádherný umělecký skvost.

Milan | Liberecký kraj | 24. 1. 2016 Ne 19.35

Ještěd - nejen Liberecká dominanta

Ještěd    Ještěd patří nejen k jedné z nejvýznamnějších dominant Severních Čech, ale je i symbolem města rozprostírajícího se pod ním. V Liberci jsem žila 15 let než jsem se odstěhovala do Brna. Do hor jsem chodívala velmi často a ráda se s vámi podělím o zkušenosti, které jsem po letech nasbírala.

Majoránka | Liberecký kraj, Rozhledny | 22. 8. 2008 Pá 13.16

Zoo Liberec

Zoo Liberec

   Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší v České republice. Najdete ji nedaleko centra Liberce v údolí Jizerského potoka. Rozkládá se na ploše 13 ha a chová asi 170 druhů zvířat z celého světa. Její vznik se traduje již od roku 1907, kdy byla Ornitologickým spolkem založena malá zoologická zahrada.

Botanická zahrada Liberec

Liberec - botanická zahrada

   Botanická zahrada Liberec je nejstarší v České republice, překročila 110 let věku. Neustále se mění a vyvíjí, to znamená, že každou návštěvu v různá roční období budete určitě mile překvapeni. Můžete se kochat všemožnými rostlinami ve venkovní části nebo navštívit pavilony.

Majoránka | Liberecký kraj | 17. 6. 2008 Út 11.00

Český ráj – Hruboskalsko, hrad Valdštejn a zámek Hrubá skála

Český ráj, zámek Hrubá skála   Jednou z částí Českého ráje, jež je veden jako významný geopark UNESCO je Hruboskalsko. Jedná se o skalní město s impozantními skalními věžemi s výškou až 55 metrů. V této krásné části Českého ráje můžete navštívit hrad Valdštejn a zámek Hrubou skálu.

Český ráj a hrad Trosky

Hrad Trosky   Každý kdo navštíví Český ráj, tak určitě zavítá na zříceninu hradu Trosky, který leží na dvou vrcholcích čedičových vyvřelin. Jedna vyhlídková věž se nazývá Panna (57m) a druhá Baba (47m). Známý německý cestovatel a přírodovědec Humboldt nazval celý útvar Trosek osmým divem světa.

Carlos | Liberecký kraj, Hrady a zámky | 16. 1. 2008 St 20.00

Zámek Sychrov

zámek Sychrov

  Hledáte-li zámek se zajímavou architekturou a krásnými interiéry, tak je Sychrov tou pravou volbou pro návštěvu. Novogotický styl s propojením anglického parku dělá při návštěvě památky vskutku pohádkový dojem.

Carlos | Liberecký kraj, Hrady a zámky | 23. 11. 2007 Pá 09.28

Český ráj

Český ráj

    V Českém ráji a nedalekém okolí se nachází spousta zajímavostí a památek, které stojí za to shlédnout. Zde se vám pokusím přiblížit ta místa, která jsem navštívil. V Turnově, největším městě tohoto regionu se nachází zámek Hrubý Rohozec. Původní hrad stejného jména byl založen ve 13. století…

Jendos | Liberecký kraj, Hory a pohoří | 10. 10. 2006 Út 19.19

NEJNOVĚJŠÍ VIDEOVÝBĚR INFORMACÍ