CESTOPISY MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ


Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj a jeho cestopisy

Miniuni Ostrava – Svět miniatur

Miniuni

  Svět miniatur Miniuni Ostrava, v moravskoslezské metropoli je zcela jistě výborným tipem k návštěvě pro ty z vás, kteří se chystáte objevovat Ostravsko. Nachází se v samotném centru města v areálu výstaviště Černá louka a působí velmi ucelený dojmem. Shlédnout zde můžete celou řadu světových staveb.

Milan | Moravskoslezský kraj, Města a místa | 30. 6. 2009 Út 21.26

Hukvaldy Leoše Janáčka s hradem a krásnou oborou

Hukvaldy Leoš Janáček   Hukvaldy jsou malebnou vesnicí v Moravskoslezském kraji a jsou rodným místem velkého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Místní dominantou je vedle skladatele nad Hukvaldy se tyčící hrad s impozantní oborou, ve které se nachází spousty muflonů a daňků.

Carlos | Moravskoslezský kraj, Hrady a zámky | 16. 9. 2008 Út 09.50

Beskydy – Pustevny, krásné v každém období

Pustevny

  Pustevny jsou významným turistickým centrem s nadmořskou výškou 1024 m.n.m., kde můžete strávit dovolenou se sněhem, deštěm, mlhou či sluncem nebo sem dorazit na výlet z okolí. Pustevny lze označit za jedno z hlavních a nejznámějších míst Beskyd.

Kopřivnice a muzeum Tatra

Muzeum Tatra    Když přijedete do Kopřivnice tak zjistíte, že se jedná o velmi industriální město. Všem známá zdejší továrna na auta světové značky Tatra zde zanechala patrné stopy na každém kroku. Proto zde musíte navštívit technické muzeum s exponáty těchto vozů.

Carlos | Moravskoslezský kraj, Města a místa | 16. 11. 2007 Pá 20.50

Štramberk - město s legendou

'Štramberk

   Turistické prospekty uvádějí město Štramberk jako Moravský Betlém. Odvážné tvrzení které má však zcela jistě opodstatnění. Jak velké? To se pokusíme popsat v tomhle článku a zjistit jestli tenhle přívlastek městu s vyhlídkovou hradní věží Trúba náleží.

NEJNOVĚJŠÍ VIDEOVÝBĚR INFORMACÍ