CESTOPISY JIHOČESKÝ KRAJ


Jihočeský kraj

Jihočeský kraj a jeho cestopisy

Kvilda na Šumavě je centrem turistiky celý rok

Kvilda

   Horské centrum se symbolickým kostelem sv. Štěpána, ideální možnosti pro cyklistiku a lyžování, nedaleký pramen Vltavy, Bučina a nové návštěvnické centrum to jsou hlavní lákadla Kvildy kam jezdí turisté po celý rok.

Carlos | Jihočeský kraj, Hory a pohoří | 2. 10. 2016 Ne 09.16

Pstruhová líheň Borová Lada je unikátní projekt Národního parku Šumava

Pstruhová líheň Borová Lada

   Hlavním cílem založení této rybí líhně byl chov původních rybích druhů pro ekosystém NP Šumava. Nejhojněji zastoupený je zde pstruh obecný, ale nalezneme zde i další druhy jako je lipan podhorní, mník jednovousý, střevle potoční, vranka obecná a mihule potoční.

Carlos | Jihočeský kraj | 19. 3. 2016 So 21.33

Zoo Hluboká nad Vltavou

Zoo Hluboká nad Vltavou

   Při návštěvě jižních Čech navštivte Zoo v Hluboké nad Vltavou. Tato údajně malá zoo vás překvapí právě svojí rozlohou a také pestrostí chovaných zvířat. Mimořádnou expozicí je průchozí voliéra Český les s fascinujícím ptactvem „obyčejného lesa“. I další expozice jsou skvělé.

Šumava - Chalupská slať

Šumava - Chalupská slať

  Slať s největším rašelinovým jezírkem v České republice typickým svými nádhernými plovoucími ostrůvky s rašelinnou vegetací. Co nabízí impozantní procházka Chalupskou slatí kde dříve probíhala i těžba rašeliny?

Carlos | Jihočeský kraj, Hory a pohoří | 2. 1. 2016 So 12.35

Šumava - Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry Borová Lada

  Při návštěvě Šumavy jsme si vybrali jako jeden z nášich výletních cílů soví voliéry v Borové Ladě. Expozice sov žijících v šumavském parku nás zajímala i vzhledem k naší velice oblíbené voliéře Sovice sněžné v brněnské zoo.

Carlos | Jihočeský kraj, Zoologické zahrady | 11. 8. 2015 Út 22.04

Červená Lhota – půvabný pohádkový zámek na Jindřichohradecku

zámek Červená Lhota

  Česká republika doslova oplývá romantickými zámky vhodnými k natáčení pohádek. Jedním z těch nejoblíbenějších je určitě zámek Červená Lhota. Televizní diváci asi znají pohádky jako Zlatovlásku, O zatoulané princezně či O štěstí a kráse. Z filmů se zde natáčel například historický příběh Svatby Petra Voka.

Milan | Jihočeský kraj, Hrady a zámky | 24. 4. 2010 So 00.01

Hrad Rožmberk – původní sídlo pánů „z Růže“

hrad Rožmberk

  Snad každý člověk má ve svém srdci uschované místo, kam se rád vrací. V mém případě jsou to rybníky zaplněné jižní Čechy s pohádkově vypadajícími zámky, jejichž krásu jsem obdivoval již jako malé dítě během častých rodinných výletů. Rožmberk nad Vltavou je ideálním místem pro dovolenou.

Milan | Jihočeský kraj, Hrady a zámky | 16. 2. 2009 Po 08.24

Český Krumlov – město turistů

Český Krumlov

  Český Krumlov je jak říkají turistické informační materiály městem mnoha tváří. Najdete zde historické památky, spoustu muzeí, galerií, pouličních umělců, vodáků a také davy turistů. Po Praze se totiž jedná o turisticky nejnavštěvovanější místo ČR.

Šumava - Javorník a Klostermannova rozhledna

Javorník

   Šumavská vesnička Javorník leží v nadmořské výšce 960 m.n.m. a nad ní se tyčí stejnojmenný kopec s rozhlednou pojmenovanou po spisovateli Klostermannovi, který ji měl nápad zde postavit.

«« předchozí 1 2 další »» Nahoru na archiv

NEJNOVĚJŠÍ VIDEOVÝBĚR INFORMACÍ