CESTOPISY SLOVENSKO


Slovensko

Slovensko a jeho cestopisy

Slovensko - Spišský hrad

Spišský hrad

   Už od mala když jsme jako děti hrávali pexeso s obrázky hradů, jsem tento hrad chtěla navštívit. Bohužel na Slovensko jsme nejezdili a z Liberce to bylo hooodně daleko, Spišský hrad se totiž nachází až v Prešovském kraji, takže jsem se musela smířit s tím, že ho možná uvidím někdy v dospělosti.

Majoránka | Slovensko | 23. 7. 2008 St 14.15

Slovenský ráj a Dobšínská ledová jeskyně

Slovenský ráj

   V létě jsme naplánovali dovolenou do Slovenského ráje, ubytování v soukromí a abychom se mohli blízko vykoupat. Vybrali jsme vesničku Dedinky. Jeli jsme přes Prievidzu, Bánsku Bystrici a Brezno. Když jsme projížděli Nízkými Tatrami, tak jsme byli nadšení. Vesničku jsme našli a ani jsme nikde nebloudili.

Majoránka | Slovensko, Hory a pohoří | 8. 7. 2008 Út 13.09

Slovensko - Kežmarok

Kežmarok

  Do Kežmarku jsme původně ani nechtěli jet. Vyrazili jsme si do Vysokých Tater. Ten den tam zrovna byly požáry, ale my jsme o nich nevěděli. Když jsme se blížili k Tatrám (Dolní Smokovec), krajina vypadala dost zničeně. Veškeré stromy byly popadané, v dálce byl vidět dým. No jak na konci světa.

Majoránka | Slovensko, Města a místa | 20. 6. 2008 Pá 06.45

Slovensko - Vysoké Tatry - výstup na Rysy

Vysoké Tatry výstup na Rysy

  Naše túra začala na parkovišti pod Popradským plesem, odkud jsme pokračovali, jako většina turistů, po asfaltce, tedy snazší cestě, vedoucí přímo k Popradskému plesu. Druhou cestou, která vede ze Štrbského plesa lesem po kamenité cestě typické pro Tatry, jsme šli již několikrát a nezvolili jsme ji, abychom šetřili síly pro další úseky.

Slovensko - Sulovské skály - nemusíte být zrovna horolezci

Sulovské skály

    Nedaleko města Bytča, kousek od Žiliny se nachází Súľovské skaly nebo česky řečeno Sulovské skály. Je to oblast, kterou mají v oblibě lezci po skalách, ale je přístupná i běžným turistům. Jsou zde značené stezky a pohodlně se po nich dostanete až mezi skalní vrcholky, aníž by jste museli někde šplhat.

Carlos | Slovensko, Hory a pohoří | 22. 1. 2007 Po 20.50

Dovolená v nejmenších velehorách světa

Hrebienok

    V roce 2002 jsem zvolil se svou přítelkyní dovolenou ve Vysokých Tatrách. Po minulém roce u moře jsme chtěli zkusit něco jiného, takže jsme zvolili hory. Poprvé jsem zkusil ubytování vybrat a domluvit přes internet, takže jsem „nevěděl do čeho jedeme“. Měl jsem již zaplaceno předem složenkou 50% ceny, takže.....

Carlos | Slovensko, Hory a pohoří | 10. 11. 2004 St 14.39

NEJNOVĚJŠÍ VIDEOVÝBĚR INFORMACÍ