CESTOPISY NĚMECKO


Německo

Německo a jeho cestopisy

Německo - Legoland naplní i ty nejodvážnější dětské představy

Legoland Německo

   Asi tři hodiny cesty od českých hranic, v bavorském Günzburgu, je místo, kde se dětské sny mění ve skutečnost a rodiče se naopak do dětství vracejí. Tím místem je Legoland, zábavný park rozvíjející dětskou tvořivost a prohlubující fantazii.

Milan | Německo | 17. 8. 2015 Po 20.56

Německo - Görlitz, město rozdělené hranicí

Německo - Görlitz

  Görlitz je krásným historickým městem jehož území bylo v dávných dobách pod českou nadvládou. Dnes rozděluje město hranice, jedna část města je Německá a druhá Polská s názvem Zgorzelec. Česky se město jmenuje Zhořelec.

Carlos | Německo, Města a místa | 15. 10. 2014 St 22.10

Frankfurt nad Mohanem – mrakodrapy, banky, bohatství ..... a dinosauři

Frankfurt nad Mohanem   Frankfurt nad Mohanem (660 tis. obyv.) je známý hlavně velkým mezinárodním letištěm, bankovnictvím a veletrhy. Představoval jsem si, že mě přivítá nudné finanční centrum, ale moje očekávání se naštěstí nevyplnilo. Frankfurt mě příjemně překvapil svým řádem, čistotou a otevřeností.

Milan | Německo, Města a místa | 24. 10. 2010 Ne 12.01

Německo - Bavorský les - Dům k divočině (Haus zur Wildnis)

Ludwigsthal - Haus zur Wildnis    V nejstarším Národním parku Bavorský les v Německu je krásná příroda vyvíjející se řadu let dle vlastních zákonů, které objevíte v Haus zur Wildnis, což je v podstatě interaktivní přírodní muzeum nacházející se uprostřed lesního zooparku na okraji městečka Ludwigsthalu.

Německo – Bavorský les, Velký Javor a okolí

Velký Javor

   Na německé straně Šumavy v Bavorském lese se nachází celoročně hojně vyhledávaný turistický cíl. Je jím Velký Javor neboli Großer Arber, který je 1456 metrů vysoký a je největším vrcholem celého pohoří, který majestátně dominuje širokému okolí. V jeho blízkosti je několik dalších zajímavostí jako například Velké Javorové jezero.

Carlos | Německo, Hory a pohoří, Parky a rezervace | 13. 10. 2008 Po 12.52

NEJNOVĚJŠÍ VIDEOVÝBĚR INFORMACÍ