CESTOPISY VELKÁ BRITÁNIE


Velká Británie

Velká Británie a její cestopisy

Gibraltar - malý kus Anglie na jihu Španělska

Gibraltar

  Když jsme v roce 1997 poprvé navštívili Gibraltar, stali jsme se očitými svědky španělsko-britských naschválů. Úmyslně protahované kontroly na hranici, přísné pohledy celníků. O patnáct let později již díky Schengenské dohodě žádná kontrola neproběhla. Máme štěstí, se dvěma dětmi by bylo čekání nekonečné.

Skotsko - Kaledonské krásy

Skotsko

  Skotsko bylo starými Římany nazýváno po latinsku Kaledonie. Jméno, stále některými lidmi užívané, bylo geology použito pro název velké geologické události, která dala za vznik mimo jiné právě Skotsku. Kaledonskému vrásnění. Díky němu lze v severní části Velké Británie najít spoustu rozmanitých přírodních krás. A ty jsme hodlali objevovat.

Prchal | Velká Británie | 28. 11. 2009 So 21.10

Skotsko - Glasgow, Stirling a Edinburgh

Skotsko - Stirling    Po dnu stráveném v drsných horských podmínkách jsme se rozhodli, že si zasloužíme trošku luxusu. Směr cesty jsme proto obrátili ke skotské metropoli Glasgow, které bylo založené v roce 1175 od té doby vyrostlo v třetí největší město Spojeného království a největší město Skotska. Dále jsme navštívili Stirling a Edinburgh.

Prchal | Velká Británie, Města a místa | 13. 11. 2008 Čt 14.30

Skotsko - Nejlepší malá země na světě

Skotsko

   Na letišti v Edinburghu vítá návštěvníky nápis: „Skotsko – nejlepší malá země na světě.“ Tento nápis říká mnoho o severní části Spojeného království. Je to země superlativů, jakými místní usedlíci na adresu své země vůbec nešetří. Znak skotské vlajky (dva úhlopříčně zkřížené bílé pruhy na modrém podkladě) je vidět skoro všude a nacionalismus je tu běžný stejně jako krávy ležící v trávě.

Prchal | Velká Británie, Města a místa | 30. 10. 2008 Čt 08.30

NEJNOVĚJŠÍ VIDEOVÝBĚR INFORMACÍ