NOVÉ CESTOPISY


Zoologické zahrady

Zoologické zahrady a jejich cestopisy

Zoo Hluboká nad Vltavou

Zoo Hluboká nad Vltavou

   Při návštěvě jižních Čech navštivte Zoo v Hluboké nad Vltavou. Tato údajně malá zoo vás překvapí právě svojí rozlohou a také pestrostí chovaných zvířat. Mimořádnou expozicí je průchozí voliéra Český les s fascinujícím ptactvem „obyčejného lesa“. I další expozice jsou skvělé.

Šumava - Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry Borová Lada

  Při návštěvě Šumavy jsme si vybrali jako jeden z nášich výletních cílů soví voliéry v Borové Ladě. Expozice sov žijících v šumavském parku nás zajímala i vzhledem k naší velice oblíbené voliéře Sovice sněžné v brněnské zoo.

Carlos | Jihočeský kraj, Zoologické zahrady | 11. 8. 2015 Út 22.04

Čína - Macao – ostrov Coloane
Park Seac Pai Van s pandy

Macao, Coloane – Park Seac Pai Van

   Dle turistických průvodců nemá oblast ostrova Coloane, jež je součástí Macaa, žádné výraznější atrakce. S tím však nelze souhlasit, přesvědčil nás park – Parque de Seac Pai Van s pavilonem pandů, malou botanickou a zoologickou zahradou.

Carlos | Čína, Zoologické zahrady | 2. 10. 2014 Čt 22.25

Čína - Hongkong – městské parky, zoologická a botanická zahrada

Zoo Hong Kong

  V Hongkongu jsou zajímavé městské parky v centru města. Vedle rušných ulic a tyčících se mrakodrapů zde nalezneme nádherné parky a také malou zoologickou zahradu. Můžete spatřit i volně poletující druhy papoušků, kteří však nejsou expozicí, ale důkazem fantastické přírody obklopující celé město.

Rio Safari Elche – to je zoologická zahrada mezi palmami

Rio Safari Elche   Španělské město Elche (230 tis. obyv.), ležící v provincii Alicante, je ve světě proslulé největším palmovým hájem v Evropě. Pro španělskou historii má velký význam nález sošky z iberské epochy země, která je známá jako „Dáma z Elche“. Málokdo však ví, že v blízkosti města se nachází sympatický park Rio Safari.

Milan | Španělsko, Zoologické zahrady | 21. 6. 2010 Po 20.18

Park Vergel – netradiční safari s příchutí adrenalinu

Safari - park Vergel

  Pod slovem safari si většina lidí představí výpravy lidí za divokými zvířaty afrických savan, jejichž cílem je pozorování volně žijících zvířat. Milovníci českých zoologických zahrad si jistě nenechali ujít projížďku dvouposchoďovými safaribusy mezi africkými kopytníky a ptáky ve Dvoře Králové nad Labem.

Milan | Španělsko, Zoologické zahrady | 23. 12. 2009 St 20.02

Rakousko - Zoo Salcburk

Zoo Salzburg - puma   Relativně malá Zoo Salcburk se rozprostírá na 14 hektarech plochy a chová na cca 800 zvířat ve 140 druzích. Umístění zahrady je přímo pod kolmou stěnou Hellbrunnské hory, což napovídá jejímu zaměření a horskému rázu. Procházka zahradou je zde však naštěstí po rovině a najít zde můžete zajímavá zvířata.

Carlos | Rakousko, Zoologické zahrady | 12. 9. 2009 So 22.06

Zoo Olomouc

Zoo Olomouc   Zoo Olomouc se nachází na Svatém kopečku vypínajícím se nedaleko samotného města. Dominantou je bazilika Navštívení Panny Marie ze 17.století, jež je poutním místem a dokonalým orientačním bodem na cestě do ZOO. Najdete zde krásný areál zahrady s pestrým složením zvířecích druhů.

Carlos | Olomoucký kraj, Zoologické zahrady | 20. 8. 2009 Čt 18.13

Zoo Hodonín

ZOO Hodonín    V Zoo Hodonín můžete nalézt spoustu exotických zvířat, jako například ve volné přírodě vyhynulého lva berberského. Areál je příjemným místem pro celodenní výlet. Rozloha zahrady na okraji zdejších lužních lesů činí 7,5 ha na kterých můžete spatřit na 150 druhů zvířat v celkovém počtu 500 kusů.

«« předchozí 1 2 další »» Nahoru na archiv

NEJNOVĚJŠÍ VIDEOVÝBĚR INFORMACÍ