Jaké očkování na cesty do cizích zemí?

   Jedete na dalekou služební cestu nebo dovolenou, či plánujete nějakou expedici? Nelze zapomenout na příslušnou imunizaci a dle příslušné krajiny zvolit nejvhodnější očkování. Některé druhy očkování jsou povinné jiné pouze doporučené. Každopádně dobré je navštívit specialisty zabývajícího se cestovní medicínou a poradit se s ním. Pokud si budete chtít zjistit orientační očkování pro danou krajinu vaší cesty můžete využít mapy světové zdravotnické organizace WHO >>, nebo využít orientačního vakcinačního průvodce >>

Pro vakcinaci doporučujeme:

  • MUDr. Vladimír Strakrle,
  • ambulance pro cestovní medicínu, přenosné nemoci, jaterní poradna.
  • Ponávka 2, Brno 602 00
  • Tel.: 545 240 743

Vyžadované imunizace

   Zahrnují ten typ očkování, který může být požadován pro vstup do příslušných zemí a na příslušná území (každoročně aktualizováno dle WHO):

  • očkování proti žluté zimnici
  • očkování proti meningokokové meningoencefalitidě vyžadované např.pro poutníky cestující do Mekky v Saúdské Arábii

Doporučené imunizace

   Pro ochranu cestovatelů proti onemocněním, závisí na trase cesty, plánovaných činnostech a zdravotním stavu cestovatele. Může být doporučena jedna nebo i více následujících imunizací: proti virové hepatitidě A, virové hepatitidě B, břišnímu tyfu, meningokokové meningoencefalitidě, japonské encefalitidě, choleře a enterotoxigennímu E.coli, vzteklině, chřipce, klíšťové meningoencefalitidě, pneumokokové infekci, poliomyelitidě atd.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ