Turistický průvodce Francie

Francie – turistický průvodce

   Francie je velká a rozmanitá země a je dobré být seznámen se všemi možnostmi cestování od malebného pobřeží Bretaně, vápencových kopců Provence, pyrenejských údolí a korsických zálivů ve tvaru půlměsíce každoročně lákajících desítky tisíc turistů.

Vydáno: 24. 4. 2013
Formát: 132 × 197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 1264+40
Cena v knihkupectvích: 998 Kč 

   Knižní průvodce nabízí kompletní přehled o Francii a v úvodní části nastíní barevný průvodce hlavní místa která nesmíte minout, kterých je zde 30. Mezi ně samozřejmě patří zámky na Loiře, kláštěr Mont St-Michel, pevnost Carcassonne či archeologické naleziště Carnac v Bretani a mnoho dalších.

  Základní informace nabízejí dokonalý přehled o dopravě do a po Francii, jaké zvolit ubytování, co nakupovat a co je zvykem při jídle a pití.

  Samotný turistický průvodce je rozdělen na několik částí, první a hlavní je Paříž a okolí, které je věnováno nejvíce prostoru. Jedno z největších muzeí světa Louvre a velikost města s ikonickou Eiffelovou věží vyžaduje zajisté detailnější popis. Dalšími částmi je Sever s městy Lille, Calais, Amiens, Alsasko a Lotrinsko, Normandie, Bretaň, Údolí Loiry, Burgundsko, Poitou-Charentes a pobřeží Atlantského oceánu, Limousin, Dordogne a Lot, Pyreneje, Languedoc, Francouzské středohoří, Alpy a Franche-Comté, údolí Rhony, Provence, Azurové pobřeží a Korsika s informacemi o kouzelných zátokách s bělostným jemným pískem a průzračnou vodou.

  V poslední části nazvané Souvislosti naleznete jak bývá u průvodců Rough Guides obvyklé, informace o historii Francie, umění, architektuře, divadle, hudbě a tanci. Na konci je také několik základních slovíček z francoužštiny, které je dobré, mimo přibaleného průvodce, ovládat při návštěvě Francie.

Napsal Carlos,

VÝBĚR INFORMACÍ