Provence - kraj umění, památek a levandule

Provence

    Jižní Francie, kraj Provence nabízí neuvěřitelné množství kulturních, historických a přírodních památek, které naznačují neobyčejnou historickou minulost. Můžete zde být i měsíc a stejně zjistíte, že jste všechno neviděli a nenavštívili. V souhrnu nahlédneme na trojici míst, které jsou trojúhelníkovou polohou autem nedaleko od sebe.

Carlos | Francie | 8. 9. 2006 Pá 14.20

    Prvním obdivuhodným městem, které dokáže zapůsobit svou historií na návštěvníka, je město Arles, které leží na řece Rhôně a okolní oblastí je přírodní rezervace Camargue.Ve městě panuje neskutečná historická atmosféra, podpořená minulostí římské kolonie z doby Juliuse Caesara, kdy se o městu hovoří jako o Římu v Galii. Hlavním lákadlem turistů je římský amfiteátr pro 20 000 diváků, kde se od června do srpna konají týdně býčí zápasy. Aréna leží v samém historickém centru, kde jsou především obchůdky se suvenýry a restaurace. animovaná mapka oblasti V centru je i krásné římské divadlo pro 10 000 diváků a katedrála Saint Trophime se zdobeným římským portálem z 12 století. Jižně leží ve městě Les Alyscamps, římský a dříve křesťanský hřbitov s kostelem St. Honorat´s, kde byla zastávka na poutní cestě do Santiago de Compostela. Město těží i ze slávy Vincenta Van Gogha, který zde žil a namaloval řadu svých nejslavnějších obrazů (např. obraz slunečnice). Má zde proto i své muzeum.

    Dalším z měst v kraji Provence je starobylý Avignon, který má centrum obehnáno hradbami, kde se nachází největší gotický palác na světě. V paláci je možno shlédnout 25 částí, např. slavnostní místnosti, soukromé papežské apartmány. Pro turisty se zde každoročně konají koncerty, výstavy, noční a tématické prohlídky. V letech 1309 až 1377 se Avignon stal sídlem papežů nucených opustit Řím a poté ještě na čas sídlem vzdoropapežů. Ve městě lze nalézt spoustu zákoutí s pěknými kavárnami a restauracemi, kde je ale neustálý ruch vzhledem k počtu turistů, kteří sem každoročně zavítají. Další navštěvovanou zajímavostí je Avignonský most (Pont Saint-Bénezet), který je symbolem města a jehož čtyři dochované oblouky z původních dvaadvaceti končí v půli řeky Rhôny. Ve městě lze navštívit i muzeum Angladon, kde je možno zhlédnout obrazy mistrů Vincenta, Cezanneho, Modiglianiho, Picassa, Maneta a dalších.

    Třetím místem je obdivuhodný akvadukt, respektive jeho nejatraktivnější část, třípatrový most Pont du Gard, který je dlouhý 275 metrů a 49 metrů vysoký. Přiváděl pitnou vodu do města Nimes a od pramene to byla vzdálenost 48 km. Výškový rozdíl na takové vzdálenosti je pouze 17 metrů, což je mimořádné a stavitelsky vysoce propracované dílo. Pochází z doby Římské říše a byl postaven před 2000 lety. K mostu akvaduktu je pěkná procházka od parkoviště podél řeky Gard.

    Všechny tři zmíněná místa v článku jsou zapsaná v kulturním dědictví UNESCO. Nahlédnout do kraje Provence můžete v našem přiloženém videoprůvodci. Stahuj videoprůvodce Provence.avi

arles_m
arles2_m
arles3_m
avignon_m
arles_m
pont_du_gard_mPředchozí vydaný cestopis  Zámek Rájec a Lysice
Následující vydaný cestopis  Zoo Lešná Zlín

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Hanka Brančíková      

Znám lepší památky jak toto :-P

[1] | 29. 9. 2006 Pá 19.19 | | , reaguj
stréc kotalík       čus gadžus!

Vy degeni..přijaďta sa čumknout k nam na Pávof a máte to stejný..zřícenin máme dost..zrovna včera spadla férovi chlaupa i s džigulíkem..moře sica nemame ale za vesnicó je akýs takýs rybník zvaný ,,prasečí blaťák'' vstup pět kaček a pro haranty dvě kaček..možno platit i husami keď máte..takže sa myslíme že luxusní dovolaná ako stvořená pro všetkych..od srdca vás zvema a tešime se na vas naše vaše cestovní kancelář ,,ROMA TŮR''

OBCHODNÍ ZÁSTUPCE : DGN. STRÉC KOTALÍK

[2] | 9. 6. 2007 So 19.00 | web | , reaguj
havranec       Provence si zaslouží více
[3] | 22. 10. 2008 St 12.09 | | , reaguj
Přidejte komentář!
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a administrátor jej musí schválit.


VÝBĚR INFORMACÍ