Dánsko - Kodaň město turistů i klidu.

Dánsko Kodaň

    Dánské království je nejstarší na světě a rozprostírá se na rovinatém území. Když si údajně stoupnete na pivní bedýnku, tak uvidíte na druhý konec země. To napovídá, že je v zemi oblíbené pivo. Třetina obyvatel žije v hlavním městě Kodaňi, ležícím na ostrově Sjaeland, který je jedním z největších ze 483 ostrovů, na kterých se Dánsko rozprostírá.

Carlos | Dánsko, Města a místa | 4. 11. 2006 So 23.29

    Kodaň je městem turistů, ale i nebývalého klidu a velmi nízké kriminality. Symbolem města je bronzová socha malé mořské víly, která se nachází v přístavní části. Socha byla vytvořena roku 1913 na přání majitele pivovaru Hradní stráž Kodaň Carlsberg a nese název z pohádky H. Ch. Andersena.

Je údajně nejfotografovanější ženou, kterou každoročně navštíví milion turistů, takže je občas problém se s ní vyfotit. Již několikrát byla bohužel poškozena a dokonce i vhozena do vody.

    Jinak je zde ovšem klid. V centru města musíte navštívit starodávný přístav Nyhavn, kde můžete nasednout na okružní vyhlídkovou plavbu po kanálech města. Pokud jste s dítětem a máte kočárek, tak si jej můžete zanechat v přístavu, kde jich je volně spousta, aníž by jste se museli bát, že vám ho někdo ukradne než se z plavby vrátíte. Z lodi například uvidíte novou budovu opery a městské knihovny, ale i historické ulice.

    U přístavu Nyhavn se nachází nejdelší pěší zóna v Evropě, která se skládá z pěti ulic souhrnně nazývaných Strøget, o délce 2 kilometry. Je zde množství obchodů, kaváren a neuvěřitelné putování lidí. Během dne zde údajně projde až 80 000 lidí. Touto pěší zónou se dostanete i k dalšímu symbolu Kodaně, zábavnímu parku Tivoli, který je z roku 1843 a kde se nachází muzeum voskových figurin Madam Tussot.

    V Kodani je se nachází také starý pivovar Carlsberg, kde máte možnost prohlídky. K vidění je zde od historie vaření piva až po nahlédnutí do současné výroby. Vše je stylově zasazeno do dobové atmosféry. Vidět můžete i veškeré lahve s etiketami, které kdy pivovar vyrobil. V ceně vstupného máte i dva lístky na ochutnávku zdejších výrobků, které můžete uplatnit na dvou restauračních zastávkách po trase prohlídky, což přispívá ke zkvalitnění zážitků, obzvlášť když vám někdo z výpravy dá další nápojové lístky.
   Nahlédnout do Dánského hlavního města můžete v našem přiloženém videoprůvodci. Stahuj videoprůvodce Kobenhaven.avi

Skandia006m
Skandia008m
Skandia009m
Skandia013m
Skandia016m
Skandia017m
Skandia021mPředchozí vydaný cestopis  Český ráj
Následující vydaný cestopis  Zámek Lednice – areál kulturního vyžití

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Radek Hulán      

Tak v Dánsku jsem taky byl a pořekadlo opít se jak Dán platí. Byl jsem tady pár nocí hodně grogy… 8-)

[1] | 15. 1. 2007 Po 17.37 | | , reaguj
Přidejte komentář!
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a administrátor jej musí schválit.


VÝBĚR INFORMACÍ