Archivy

Zoo Hluboká nad Vltavou

Při návštěvě jižních Čech navštivte Zoo v Hluboké nad Vltavou. Tato údajně malá zoo vás překvapí právě svojí rozlohou a také pestrostí chovaných zvířat. Mimořádnou expozicí je průchozí voliéra Český les s fascinujícím ptactvem „obyčejného lesa“. I další expozice jsou skvělé. Zahrada chová na rozloze 6 hektarů okolo 300 druhů zvířat ve více než 3 000 exemplářích a zaměřuje se na chov našich druhů s rozšířením na zvířata Evropy a mírného pásu Asie a to zejména ohrožených. Nechybí však ani expozice představující faunu a flóru Austrálie, Ameriky a Afriky.

Parkování

U zoologické zahrady je k dispozici placené parkoviště s kapacitou 400 míst. Velkou nevýhodou je, že je parkování v létě na přímém slunci a tak doporučuji vynikající parkování ve stínu starých dubů a to zdarma. Volných je zde celkem cca 6 parkovacích míst a nebyl problém zde v sezóně zaparkovat. Místa jsou za zatáčkou u zídky za níž je restaurace v zoo. Dál je již parkování ošetřeno zákazem, aby návštěvníci museli využít parkoviště placené.

Zoo Hluboká nad Vltavou

Tato jihočeská zoologická zahrada se nachází nedaleko Hluboké nad Vltavou. Otevřena byla již v roce 1939 a to na popud Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky. Zahrada vznikla v parku u loveckého zámečku Ohrada, který již tou dobou nebyl využíván pro své původní účely. Zámeček dodnes slouží jako muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství. Zoo nesla název dle zámečku Ohrada, ale koncem roku 2015 došlo k přejmenování a slovo Ohrada v názvu již nenese. Zoo se od doby svého vzniku rozrostla a nachází se u Munického rybníka do kterého je výborně zakoncipována část zoo s vodním ptactvem. U rybníka lze také posedět u občerstvení s výhledem na nedalekou Hlubokou.

Symbolem Zoo Hluboká je vydra říční, která má v areálu nádhernou expozici. Zdejší předvádění se vyder s plaveckými dovednostmi jsme v žádné zoo nikdy takto nepozorovali jako zde. Po právu tak vydra symbolizuje tuto zoo.

Průchozí voliéra Český les je fascinující a pózující hýl obecný se strakapoudem, veverkou a dalšími byť neexotickými pěvci překvapili o to více. Další raritou Zoo Hluboká je jediná chovná skupina medvědů plavých ve střední a západní Evropě. Nejnověji vybudované jsou expozice palearktické fauny s názvem Nová setkání představující zvířata jako je například rosomák, tygr ussurijský, orel skalní či sup mrchožravý.

Navštivte tuto zoo, je opravdu skvělá a tomu napovídá i fakt, že se jedná o 3. nejnavštěvovanější turistický cíl v Jihočeském kraji.

« z 2 »

Leave Comment

Back to top