Archivy

Nové zábavní centrum v Brně bylo nově otevřeno koncem roku 2014. Ať je venku jakékoliv počasí, tak VIDA! science centrum je vždy skvělým cílem pro návštěvu nejen rodičů a dětí, ale i jednotlivců všech věkových skupin.

A co to Vida science centrum je ?

Jedná se o vědecký zábavní park u brněnského výstaviště na ulici Křižkovského 12. Centrum vzniklo rekonstrukcí jednoho dřívějšího pavilonu výstaviště, který již neměl praktické využití. Tento nápad byl opravdu skvělý. V Brně podobná atrakce chyběla a je to oživení pro celý Jihomoravský kraj, který je také zřizovatelem příspěvkové organizace s názvem Moravian Science Centre Brno, jež Vida centrum provozuje. Na ploše téměř 5000m2 naleznete přes 150 interaktivních exponátů.

Parkování

Pokud se do Vida Centra vydáte tak můžete zaparkovat zdarma přímo u centra. Pokud zvolíte návštěvu v období konání některého z veletrhů, tak může být parkoviště obsazené jak se to přihodilo nám a tak můžete hledat místo u přilehlé zástavby obytných domů.

Zdejší atrakce

Unikátní interaktivní expozice zaujmou každého. Celé centrum je rozděleno do čtyř hlavních tématických sekcí a to: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Po vstupu do centra nevíte, ke kterému exponátu se vydat raději dříve a který nechat na později. U vstupu je tématicky sekce Planeta, která se zdála být úplně ta nejlepší. Neuvěřitelné jsou exponáty simulace tornáda, oceán v lahvi a rotující místnost, kde si můžete zkusit házet balónem a ještě se na vás mohou na obrazovce zvenku dívat ostatní návštěvníci. Na vyzkoušení je také simulátor zemětřesení či tři úrovně urputného vichru, který vám pěkně rozčepýří účes.

Obrovským lákadlem byla také možnost vyzkoušet si před kamerou moderování počasí. Vybrat si můžete model počasí Evropy nebo České republiky. Dokonce si můžete zvolit jak krásné počasí budete předpovídat. Dle čtecího zařízení pak musíte zvládat předpověď i ukázku aktuálních informací. Nelze ani vyjmenovat spousty dalších atrakcí například s některými fyzikálními jevy. Jediným zklamáním bylo, ne pro děti, ale především pro tatínky, že zdejší autodráha měla jen jedno autíčko. Druhé patrně někteří nenechavci ukradli a tak nebylo možné závodit ! Dětem se samozřejmě líbí všechny atrakce, avšak nejvíce je zaujme skluzavka z prvního patra haly. Parádní nápad i vzhledm k tomu, že na další jízdu se musí oklikou vyjet po jezdících schodech opět do prvního patra. Netvoří se zde alespoň fronty, vždyť skluzavku vyzkoušelo v době naší návštěvy i nespočet dospělých. Část haly je věnována i dětem ve věku 2 – 6 let.

Show v ceně vstupného

Zhruba čtyřicetiminutové představení plné pokusů je v malém sále, který je přilehlý k hale. Musíte si však hlídat zdejší rozhlas, který vyhlašuje začátek představení, popřípadě se informovat u všudypřítomných pracovníků. Standardní časy jsou v 10:30, 11:30 a 15:30 ve všední dny a v 11:30, 15:30 a 16:30 o víkendech. V případě víkendu a velké návštěvnosti se časy mohou měnit a představení bývá více. Sál má kapacitu 80 osob a tak představení science show nesmíte vynechat. V současné době probíhají představení „Mráz a žár“, kde nechybí oblíbené pokusy s kapalným dusíkem či suchým ledem, a „Ohnivá show“, která vám předvede pekelné záblesky, barevný ohňostroj nebo hořící bubliny.

VIDA! science centrum je živé, interaktivní a plné zvídavých návštěvníků. Nesmíte opomenout jeho návštěvu, protože jak říkají jeho reklamní slogany, nuda v Brně skončila! U vstupu do centra koukněte také na interaktivní mapu, kde se dozvíte mimo jiné i počet aktuálních návštěvníků, či údaje o aktuální spotřebě elektrické energie. V období naší návštěvy jsme zaregistrovali více jak 610 aktivních návštěvníků. Výhoda centra je také ta, že můžete na vstupenky případně odběhnout do restaurace na oběd a pak se ještě vrátit a drobná nevýhoda, že v centru restaurace není. Od zábavy se samosebou špatně někam odbíhá a tak zde máte možnost alespoň posvačit z vlastních zásob v přilehlých odpočinkových zónách nebo si dát výbornou kávu ze zdejšího stánku.

« z 2 »

2 comments on “Brno – VIDA! science centrum, zábavní vědecký park pro celou rodinu

Leave Comment

Back to top